در سال 2003، کیا شاسی سورنتو را به عنوان جایگزینی بزرگتر برای شاسی بلند کوچکتر اسپورتیج معرفی کرد. سورنتو برای رقابت با سایر SUV ها طراحی شده است. سورنتو 2004 تریم LX Sport را معرفی کرد که لوازم جانبی مختلفی مانند رینگ های آلیاژی و بسیاری به روز رسانی های دیگر را برای بدنه و کابین ارائه می کرد. در ادامه به معرفی بیشتر کیا سورنتو می پردازیم و در مورد تعمیر گیربکس کیا سورنتو صحبت می کنیم.

کیا سورنتو

در سال 2005، کیا سورنتو چراغ های جلوی خودکار هوشمند را برای تریم LX معرفی کرد و 4 سرعته اتوماتیک به روز شده را با 5 سرعته جایگزین کرد. در سال 2006، کیا رینگ های آلیاژی را به صورت استاندارد در تمام تریم ها معرفی کرد. کیا سورنتو 2007 دارای موتور قدرتمند V6 است و پیشرفت های قابل توجهی را در کابین و بدنه جدید و همچنین بسیاری از ویژگی های ایمنی ارائه می دهد. در سال 2008، کیا یک موتور 3.3 لیتری V6 قدرتمندتر با 242 اسب بخار قدرت را برای تریم های معمولی و LX معرفی کرد. اما کیا سورنتو 2009 نسبت به سال قبل تغییری نکرده است.

بدون شک زیبایی و طراحی مدرن خودروهای کیا یکی از نقاط قوت آن است و برای بسیاری از افراد جذاب است. روکش چرمی صندلی ها با طراحی مشابه داشبورد و اتصال بی سیم به موبایل های اندروید و حتی iOS از جمله طرح های عالی کیا سورنتو است.

نقاط ضعف کیا سورنتو ممکن است آشکار نباشد. از آنجایی که شرکت کیا تغییری در طراحی محصولات خود ایجاد کرد، کیفیت آنها را نیز افزایش داد. اما اگر دقت کنیم مواردی مانند نصب نکردن سنسور خواب آلودگی راننده یا ترمز اضطراری را خواهیم دید که برای خودرویی با چنین قابلیت هایی جالب نیست. از جمله مواردی که کیا باید به آن توجه می کرد ایمنی خودرو است. اگرچه ایمنی مدل های جدید سورنتو بهبود یافته است، اما به طور کامل انتظارات را برآورده نکرده است. با همه این موارد، سورنتو در سطح قابل قبولی ظاهر شده و در سال های اخیر نقاط ضعف خود را بهبود بخشیده است.

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک کیا سورنتو

برای تعمیر و تعویض گیربکس کیا سورنتو و تهیه قطعات مشکلی برای شما وجود ندارد، ولی هزینه تعمیر  گیربکس اتوماتیک این خودرو بالا است اما اگر به موقع مشکل را تشخیص دهید و به تعمیرگاه مورد اطمینان بروید ممکن است تعمیر هذینه کمتری برایتان داشته باشد.

تعمیر گیربکس اتوماتیک  کیا سورنتو

اگر خودروی شما در قسمت گیربکس مشکل دارد و نیاز به تعمیر فوری دارد، سریعا به کارشناسان مجرب و با تجربه نشان ندهید. سریعا آن را در اسرع وقت تعمیر کنید تا در بسیاری از تعمیرگاه ها وقت خود را تلف نکنید.

تعمیر و نگهداری گیربکس کیا سورنتو

1. مهم ترین چیز برای جلوگیری از خرابی سورنتو نگهداری از آن و انجام سرویس های دوره ای است و اگر خودروی شما چراغ گیربکس یا چک چراغ دارد باید سریعا به تعمیرگاه گیربکس کیا سورنتو مراجعه کنید و از خرابی هایی که در آینده رخ می دهد جلوگیری کنید.

2. موضوع بسیار مهم دیگر این است که روغن گیربکس کیا سورنتو خود را به موقع تعویض کنید. نکته مهم برای نگهداری گیربکس این است که اگر اقدامات لازم را برای تعویض روغن گیربکس انجام ندهید گیربکس شما آسیب زیادی می بیند.

3. یکی دیگر از قطعات مهم در گیربکس و سایر خودروهای اتوماتیک، قطعه الکتریکی آن است. که بسیار پیچیده است و می توان با استفاده از آمپلی فایر یا آلارم های کاذب به این قسمت از خودروی شما متصل شد. متحمل آسیب شوید، بنابراین بسیار مراقب باشید.

4. در صورت بروز هرگونه مشکل در تعمیر گیربکس سورنتو در تعمیرگاه تخصصی گیربکس تهران در خدمت شما هستیم.

سوالات مهم در مورد تعمیر گیربکس کیا سورنتو

1. توجه کنید که هنگام تعویض دنده در ماشین لرزش ماشین چقدر است. که معمولا این مشکل به دلیل خرابی صفحات کلاچ یا مشکلات کلاچ می تواند باشد.

2. شاید یکی از موارد زیر برای ماشین شما اتفاق افتاده باشد مانند: از بین رفتن کامل سوخت گیربکس اتوماتیک و هدر رفتن پلاس و خرابی های سرعت بالای توربین ماشین. که باعث حذف خودکار گیربکس می شود.

3. شنیدن صداهای عجیب گیربکس اتوماتیک مانند جیغ کشیدن که دلیل ساده ای دارد، قطعات مختلف گیربکس آسیب دیده و مشکل دارند و نیاز به تعمیر دارد.

4. صدا دادن گیر بکس اتوماتیک که معمولا نشانه ی خرابی گیربکس است یا مشکلات برقی در ماشین شما وجود دارد که باید برطرف شود.

5.  در حالت خاموش یا p  ماندن گیربکس اتوماتیک که اولین احتمال در این حالت این است که باتری ماشین شما خالی باشد و یا ممکن است در انتخاب خطا و توقف زیر پدال باشد و باید سریعا تعمیر شود.

6. نداشتن قدرت قبلی ماشین که این مشکل ناشی از نشت روغن گیربکس در موتورهای خودرو است که این مشکل بسیار رایج است.

7. در صورت مشاهده بوی سوختگی دادن گیربکس اتومات باید سریعا خودرو خود را به تعمیرگاه تخصصی خودرو گیربکس ببرید، زیرا مشکل می تواند ناشی از داغ شدن بیش از حد روغن گیربکس یا روغن بسیار کثیف در گیربکس باشد.

8. متوقف شدن ناگهانی ماشین که دلیل آن فقط می تواند مربوط به کلاچ باشد و باید سریعا اصلاح شود تا گیربکس آسیب نبیند.

مشکلات گیربکس اتومات کیا سورنتو 

لرزش هنگام تعویض دنده با ترمز

خودروهای کیا سورنتو که از 4 سرعته اتوماتیک گیربکس استفاده می کنند، یک مشکل رایج تعویض دنده دارند که شامل لیز خوردن یا سر خوردن هنگام رفتن به دنده های 2، 3 و 4 است.
همچنین در برخی موارد در زمان تعویض دنده  تاخیر زیادی وجود دارد. این علائم زمانی که ماشین سرد است بیشتر مشهود است.

تعویض و جدا شدن نامنظم دنده گیربکس اتومات

خودروهای کیا سورنتو که از جعبه دنده 4 سرعته اتوماتیک گیربکس استفاده می کنند ممکن است گاهی اوقات در تعویض و جدا شدن نامنظم دنده گیربکس اتومات دچار مشکل شوند.
وقتی این اتفاق می‌افتد، راننده نمی‌تواند بدون توجه به انتخاب درایو یا خنثی، هیچ دنده‌ای را درگیر کند. این معمولا باعث روشن شدن چراغ چک موتور می شود.

تعویض دنده نادرست و ناموفق

کیا سورنتو با گیربکس 5 سرعته اتوماتیک می تواند از بسیاری از مشکلات تعویض دنده، از جمله تعویض های سخت و تعویض های ناموفق رنج ببرد. هر یک از این مشکلات می تواند گاهی اوقات رخ دهد یا همیشه وجود داشته باشد. این معمولا باعث می شود چراغ چک موتور روشن شود.

خودروهای کیا با سرعت گیربکس 6 مشکل گسترده ای در تعویض دنده یا تاخیر دنده دارند.
در بیشتر مواقع با افزایش دمای خودرو بیشتر روشن می شود.

 

بسیاری از افراد جهت تعمیر گیربکس اتومات خودروی خود، به مراکزی مراجعه می کنند که کارشناسان خبره در این زمینه را ندارند. مجموعه گیربکس تهران دارای متخصصین تعمیر گیربکس اتومات می باشد. این مجموعه در زمینه های سرویس گیربکس اتومات، تعمیر و تعویض گیربکس، تعمیر گیربکس cvt، تعویض روغن گیربکس اتومات. و همچنین تعمیر گیربکس اتوماتیک 206 یکی از معتبرترین مراکز تعمیر گیربکس اتوماتیک در تهران می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *