تعمیر گیربکس کیا پیکانتو، در حال حاضر یکی از ارزان ترین و با کیفیت ترین خودروهای بازار خودروی جهان است. مدل های مختلفی از این خودرو وجود دارد، همه این خودروهای جدید دارای گیربکس اتوماتیک هستند، گیربکس اتوماتیک تجربه رانندگی بهتر و خستگی کمتری را به راننده می دهد، اما باید توجه داشته باشید که هزینه های نگهداری و تعمیر خودرو گیربکس بالاتر است. در مقایسه با گیربکس دستی، علاوه بر این، تعمیر خودکار گیربکس کیا پیکانتو کار هرکسی نیست اما می توانید با بدست آوردن مهارت و تجربه کافی علاوه بر دانش لازم در مورد نوع گیربکس مورد استفاده در کیا پیکانتو ، گیربکس این خودرو را نیز تعمیر کنید.

عملکرد خودروی کیا پیکانتو

کیا پیکانتو به روز شد‌ه اولین مدلی است که به گیربکس (AMT) جدید کیا مجهز شد‌ه است. برای خودکار کردن عملکرد کلاچ و گیربکس AMT، گیربکس شامل یک گیربکس پنج سرعته دستی است.
کیا پیکانتو یک خودروی شهری جمع و جور پنج در است. این خودرو با سه موتور بنزینی کوچک مختلف و سطوح مختلف تریم ارائه می شود. کیا پیکانتو با یک گیربکس پنج سرعته دستی گیربکس ارائه می شود، اگرچه گیربکس پنج سرعته اتوماتیک گیربکس اختیاری با موتور توربو شارژ در دسترس نیست، اما همچنان کیا پیکانتو مدل 1.0 است. موتورهای سه سیلندر موجود نیست. پروانه عملکرد خوبی ارائه می دهد.

فضای داخلی کیا پیکانتو

فضای داخلی کیا پیکانتو خوش ساخت به نظر می رسد، اما ارزان و پلاستیکی است، یک گزینه اقتصادی است. اما به عنوان یک مدل اقتصادی، پیکانتو یک مورد قوی برای خود ایجاد می کند. ارزان‌ترین مدل 1 Air دارای تهویه مطبوع، بلوتوث برای اتصال تلفن بی‌سیم و پنجره‌های برقی است.
سری پیکانتو یک به‌روزرسانی جامع طراحی بیرونی دریافت کرده است که به‌روزرسانی‌های قابل توجهی برای مدل اسپرت GT-Line و مدل X-Line الهام گرفته از SUV ارائه شد‌ه است. نتیجه ظاهری تازه تر و مشخص تر است.

هر دو مدل GT-Line و X-Line Picanto تحت بازنگری های “خارجی” قرار گرفته اند تا طراحی هدفمند تری به این خودرو ببخشند. این با تغییر در جلو پنجره شروع می شود، که دارای یک طراحی پیوند باز جدید است که به قسمت پایینی چراغ های جلوی بازطراحی شد‌ه با جلوه کرومی گسترش می یابد و ظاهری عریض تر و پایدارتر به خودرو می بخشد. جلوی خودروی کیا پیکانتو دارای مدل GT-Line یا مدل X-Line با لهجه های قرمز و تریم مشکی فنی تر است که شبیه ورودی های هوا است.

 

معرفی کیا پیکانتو هر دو مدل GT-Line و X-Line

هر دو نسخه اکنون دارای چراغ‌های جلوی بازطراحی شد‌ه و چهار چراغ LED در روز هستند. در عقب، این خودرو همچنین دارای طراحی جدید چراغ عقب LED و طراحی چراغ مه شکن باریک تر است، در حالی که امضای چراغ عقب قابل تشخیص تر است.
هر دو مدل GT-Line و X-Line دارای طراحی سپر جلو و عقب با بدنه تیزتر برای ظاهری مدرن تر هستند. این تغییرات منجر به طراحی محکم‌تر و قوی‌تر برای مدل‌های X-Line می‌شود و برای مدل‌های GT-Line، ظاهر خودرو را مستقیماً به مدل‌های GT با عملکرد بالاتر در محدوده کیا مرتبط می‌کند.
ورودی‌های هوای بزرگ‌تر و عریض‌تر در سپر پایینی با سپرهای رنگارنگ GT-Line در مشکی براق و چراغ‌های مه شکن جواهرمانند برجسته می‌شوند. مدل‌های X-Line نمای صفحه‌های اسکید محافظ شاسی‌بلند را با لوگوی فلزی X-Line منعکس می‌کنند که روی قسمت جلویی آن چاپ شد‌ه و روکش مشکی براقی که از قسمت جلو تا قوس‌های چرخ در کنار خودرو کشیده شد‌ه است. با انتخابی از 10 رنگ پر جنب و جوش طراحی شد‌ه برای متمایز کردن خودرو، پیکانتو فیس لیفت شد‌ه گزینه های سفارشی سازی بیشتری را به خریداران ارائه می دهد. برای تقویت شخصیت اسپرت پیکانتو، دو طرح جدید چرخ آلیاژی آلومینیومی نیز وجود دارد: چرخ‌های 16 پره، 14 اینچی یا چرخ‌های 16 اینچی، با دو برش الماس.

تعمیر گیربکس اتومات کیا پیکانتو 

تعمیر گیربکس اتوماتیک دارای 4 سرعت جلو و یک سرعت معکوس می باشد. بسته به موقعیت دنده، یک سرعت تک به صورت خودکار انتخاب می شود. خودروهای شهری باید تعادلی بین راحتی رانندگی در اطراف شهر و توانایی رانندگی در بزرگراه در همان سطح برقرار کنند. این کار آسانی نیست، اما یکی از جدیدترین ماموریت های کیا پیکانتو است، حتی بهتر از بسیاری از رقبای خود.

اگر به هندلینگ سبک و رانندگی آسان علاقه دارید، پیکانتو خودرویی مناسب شماست. پدال ها برای رانندگی با کانکتور پمپ مناسب هستند، عملکرد مستقیم و قابل اعتماد است. سیستم تعلیق برای بهبود سواری و راحتی خودرو بهینه شده است.
تعمیر گیربکس اتوماتیک ،کیا موتورز به روز رسانی های قابل توجهی را برای کوچکترین مدل خود یعنی کیا پیکانتو ارائه کرده است. کیا پیکانتو به روز شده بسیاری از فناوری های ایمنی پیشرفته را از خودروهای بزرگتر کیا حمل می کند و آن را به یکی از ایمن ترین خودروهای کلاس خود تبدیل می کند. همچنین دارای فناوری تله‌ماتیک جدید UVO Connect ‘Phase Two’ کیا است که اتصال و کنترل خودرو را افزایش می‌دهد و استرس سفر را از بین می‌برد. بهبود موتور بنزینی پیکانتو شامل گیربکس دستی اتوماتیک جدید کیا گیربکس (AMT) است.
این به روز رسانی مدل برای نگه داشتن پیکانتو یک قدم جلوتر از رقبای خود طراحی شده است، این به لطف طراحی انعطاف پذیر و نگرش رانندگی سرگرم کننده همراه با ایمنی “پیشرفته” و فناوری ارتباطی است.

 

نگهداری و تعمیر گیربکس اتومات پیکانتو

اگرچه گیربکس مورد استفاده در کیا پیکانتو با کیفیت و کارآمد است، اما نگهداری و تعمیر به موقع و تعویض روغن را نمی توان در عملکرد کیا پیکانتو خودرو گیربکس نادیده گرفت. حتی کیا پیکانتو اگر روغن باکیفیت گیربکس نداشته باشد دچار مشکلات زیادی می شود، اینکه ماشین محصول کیا یا کیفیت گیربکس است دلیل بر عدم تعویض به موقع روغن گیربکس نیست.

مزایای تعویض به موقع روغن گیربکس کیا پیکانتو چیست

گیربکس نرم تر کار می کند و تعویض دنده آسان تر می شود.
افزایش طول عمر قطعات در گیربکس های خودکار.
قطعات داخل گیربکس سر و صدای کمتری دارند و خودرو بهتر کار می کند.
گیربکس افت دما و بدون آسیب.

تعمیرات گیربکس کیا پیکانتو  شامل خدمات زیر می باشد:

تعمیر گیربکس اتومات کیا پیکانتو
سرویس گیربکس معمولی کیا پیکانتو
تعویض روغن پیکانتو گیربکس
رسیدگی و نمایش خطاهای گیربکس کیا پیکانتو
نکات صحیح رانندگی گیربکس کیا پیکانتو .

 نشانه های شکست در گیربکس پیکانتو 

سطح روغن گیربکس پایین است
رنگ و وضعیت روغن گیربکس
نشت نفت گیربکس
تاخیرهای طولانی در حرکت
چراغ گیربکس روشن است
بوی سوختگی گیربکس
گیربکس اضطراری (معمولاً به ستون 3 متصل می شود)
کاهش سرعت خودرو

 

بسیاری از افراد جهت تعمیر گیربکس اتومات خودروی خود، به مراکزی مراجعه می کنند که کارشناسان خبره در این زمینه را ندارند. مجموعه گیربکس تهران دارای متخصصین تعمیر گیربکس اتومات می باشد. این مجموعه در زمینه های سرویس گیربکس اتومات، تعمیر و تعویض گیربکس، تعمیر گیربکس cvt، تعویض روغن گیربکس اتومات و همچنین تعمیر گیربکس 206 یکی از معتبرترین مراکز تعمیر گیربکس اتوماتیک در تهران می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *