تعمیر گیربکس

با توجه به پیچیدگی در زمینه تعمیر گیربکس اتوماتیک خودروها در زمینه تولید خودروهای دنده اتوماتیک، افراد به یک صنعتگر با تجربه روی می آوردند.

همانطور که می دانیم گیربکس یا همان گیربکس اتوماتیک یکی از مهم ترین قطعات و ابزار در انواع خودروها می باشد.

این قطعات معمولا وظیفه انتقال نیرو از موتور خودرو به چرخ های آن را بر عهده دارند. بنابراین تعمیر این قطعات در خودروهای دنده اتوماتیک بسیار ضروری است.

راه های مختلفی برای تبدیل شدن به یک تعمیرکار حرفه ای شرایط در این زمینه وجود دارد. در ادامه به توضیح هر یک از آنها می پردازیم و به مزایای هر یک از این روش ها خواهیم پرداخت.

کارآموزی

ای روش با صنعتگر با تجربه شرایط راه بسیار مهمی برای کاوش در شغل و کسب تجربه و مهارت در یک شغل خاص است.

این شیوه را می توان کسب تجربه کاری در کنار شغل بیان کرد.

به طور کلی می توان گفت آنچه از تجربه حاصل می شود بهترین راه یادگیری است و مانع اصلی استاد شدن در زمینه تعمیرات خودرو، یادگیری مهارت است.

بنابراین، برای یادگیری مهارت های عملی، از جمله تبدیل شدن به یک متخصص تعمیر در زمینه تعمیر خودرو و گیربکس اتوماتیک آنها، کارآموزی یکی از بهترین راه ها است.

لازم به ذکر است که کارآموزی برای کسب تجربه کاری و کسب مهارت می تواند اقدامی باشد که حتی پس از تحصیلات دانشگاهی و آکادمیک به آن نیاز داریم.

تحصیلات دانشگاهی

بسیاری از علاقه مندان به تعمیر انواع خودرو از جمله خودروهای گیربکس اتوماتیک از طریق تحصیلات دانشگاهی در این رشته تحصیل می کنند.

برای ورود چنین افرادی به این رشته، تحصیل در رشته های مرتبط با تعمیر خودرو از جمله رشته هایی مانند مهندسی خودرو و مهندسی مکانیک ضروری است.

چنین افرادی با تحصیل در رشته مهندسی ساخت و ساز و یا مکانیک خودرو نیز می توانند به این هدف دست یابند.

نکته منفی این روش این است که آموزش گیربکس اتوماتیک معمولاً بسیار آکادمیک است.

هنرستان

امروزه راه های دیگری برای کسب تجربه در زمینه تعمیرات وجود دارد که از طریق آنها می توان در کارگاه در زمینه گیربکس های اتوماتیک متخصص شد. از جمله این روش ها می توان به هنرستان های مختلف فنی و حرفه ای اشاره کرد. از طرفی می توان با تحصیل در شاخه های کاردانی به این تجربه دست یافت. این دوره ها کوتاه مدت هستند و عموماً برای افرادی مناسب است که زمان و حوصله کافی برای تحصیل در دانشگاه ندارند.
درآمد ماهانه مکانیک گیربکس خودرو در ایران بسیار بالاست و اگر بخواهید وارد این کار شوید درست است که کار بسیار سختی است اما زندگی بسیار باکیفیتی خواهید داشت و درآمد شما بسیار بالا خواهد بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *