توجه داشته باشید که تعمیر گیربکس اتوماتیک باید توسط افراد مجاز و متخصص در این زمینه انجام شود در غیر این صورت ممکن است آسیب جدی به قسمت های مختلف گیربکس وارد شود. گیربکس اتومات حساسیت بیشتری نسبت به گیربکس دنده ای دارد و در صورت عدم استفاده اصولی و صحیح ممکن است دچار استهلاک بالایی شود. تعمیر گیربکس اتوماتیک به دلیل مشکلاتی که در گیربکس اتومات پیش می آید با گیربکس های دستی متفاوت است و رفع آنها نیاز به تخصص بالایی دارد. تعویض نکردن دنده، تقه زدن، گاز خوردن هرز و وارد شدن به حالت اضطراری از جمله مشکلات رایج گیربکس اتومات است. در این مقاله با مشکلات رایج گیربکس اتوماتیک و از صفر تا صد مراحل تعمیر تعمیر گیربکس MVM x33 آشنا می شویم.

تعمیر گیربکس و مشخصات MVM x33

کراس اوور X33 با موتور 1.6 لیتری فروش چشمگیری در چین دارد. این مدل 125 اسب بخار در 6150 دور در دقیقه و حداکثر گشتاور 160 نیوتن متر در 3900 دور در دقیقه تولید می کند که برای یک کراس اوور با وزنی نزدیک به 1400 کیلوگرم رقم جذابی نیست. . مدل 1.6 لیتری ام وی ام X33 فول آپشن (نوع لوکس) در بازار جهانی حدود 13 هزار دلار قیمت دارد.

تعمیر گیربکس اتوماتیک MVM x33

با توجه به اینکه ممکن است در مواقعی فکر کنید که گیربکس اتوماتیک خودرو شما خراب است، خرابی مربوط به سایر قطعات مانند سیم کشی باشد، قبل از تعمیر خودرو باید تمامی تعمیرات و تغییرات انجام شد‌ه را به مرکز اطلاع دهید.

می توانید تصور کنید که برای سرویس گیربکس اتومات مجبور نیستید آن را باز کنید. اما برای هر تعمیری در این قسمت باید گیربکس به طور کامل از خودرو جدا شود. برای سرویس گیربکس اتومات مراحلی وجود دارد که اولین قدم باز کردن کامل جلوی خودرو MVM x33 است. زیرا تنها در این صورت جرثقیل یا جک ماشین می تواند گیربکس را جدا کند.

برای سرویس گیربکس اتومات بعد از خارج کردن گیربکس از ماشین نوبت به باز کردن آن می رسد. در این مرحله تمامی قطعات از گیربکس خارج شد‌ه و بررسی می شود. توجه داشته باشید که در این مرحله تمامی قطعات سالم نیز برای شستشو آماده می شوند. شستشوی قطعات داخل گیربکس کار بسیار تخصصی است که باید توسط متخصص انجام شود. زیرا این قطعات نباید با آب و بنزین تماس داشته باشند و برای شستشوی کامل از تمهیدات خاصی استفاده می شود.

گیربکس های اتوماتیک MVM x33 می توانند در طول زمان دچار مشکلات مختلفی مانند تقه زدن یا گاز هرز خوردن شوند. در صورت بروز هر یک از این مشکلات سرویس گیربکس اتومات MVM x33 در سراسر کشور به شما توصیه می کنیم به مرکز خدمات گیربکس تهران به عنوان یکی از مراکز معتبر سرویس گیربکس اتومات مراجعه کنید.

لوازم یدکی لازم برای تعمیر گیربکس توسط مجموعه یا مشتری تهیه می شود. پس از رسیدن قطعات صحیح، تمام قطعات روغن کاری شد‌ه و در محفظه گیربکس قرار می گیرند. لازم به ذکر است برای کاهش هزینه های آتی بازگشایی گیربکس MVM x33، مواد مصرفی مانند فیلترها و روغن گیربکس نیز تعویض می شود.

تعمیر گیربکس MVM x33

هزینه تعمیر گیربکس MVM x33

هزینه تعمیر گیربکس MVM x33 یکی از سوالات متداول صاحبان این خودرو می باشد. واقعیت این است که هزینه تعمیر چنین خودرویی به عوامل زیادی بستگی دارد.

به عنوان مثال، اگر مشکل بسیار جدی است، گیربکس باید کاملاً جدا شود و تعمیر شروع شود (البته پس از تأیید شما). تمام تلاش متخصصان ما این است که گیربکس اتوماتیک خودروی شما را در سریع ترین زمان ممکن با کمترین هزینه تعمیر کنند.

ما تمام تلاش خود را می کنیم، اگر قطعه ای نیاز به تعویض نداشت، آن را تعویض نمی کنیم و فقط با سرویس گیربکس اتومات مشکل را برطرف می کنیم.

به طور کلی برای تعیین هزینه و قیمت تعمیر، گیربکس خودروی شما باید با دستگاه تست شود و پس از مشخص شدن مشکل ریشه ای، پس از تایید شما، مراحل سرویس گیربکس اتوماتیک خودروی شما آغاز می شود.

با توجه به افزایش و نوسان قیمت قطعات و همچنین تفاوت قیمت برای گیربکس های مختلف، نمی توانیم قیمت دقیقی برای تعمیر گیربکس اتوماتیک ارائه دهیم. به همین ترتیب، میزان نوع آسیب وگارانتی ان نیز می تواند بر برآورد هزینه سرویس گیربکس اتومات MVM x33 تأثیر بگذارد.

خرابی های رایج گیربکس MVM x33

توقف MVM x33 در حالت P انجام نشود

یکی از مشکلات رایجی که در خودروهای گیربکس اتوماتیک رخ می دهد، عدم تشخیص حالت P و توقف خودرو است. در صورت بروز این مشکل، موارد مختلفی برای بررسی وجود دارد. اما شایع ترین علت این مشکل سلکتور گیربکس است. برای رفع این مشکل باید این قطعه با قطعه اصلی و سالم تعویض شود و تعمیر گیربکس اتومات MVM x33 انجام شود.

تشخیص ندادن دنده عقب یا حالت D در MVM x33

یکی از رایج ترین دلایل عدم دنده عقب رفتن خودروی MVM x33 مربوط به تعمیر گیربکس اتومات MVM x33 است، زیرا گیربکس تشخیص نمی دهد خودرو در دنده عقب است یا جلو. همانطور که ممکن است گاهی اوقات حالت P گیربکس تشخیص داده نشود، همین امر می تواند در دنده عقب و دنده جلو اتفاق بیفتد. در این صورت ممکن است قطعات دیگری غیر از سلکتور دچار مشکل شوند. اما رایج ترین قسمت سلکتور دنده است که نیاز به تعویض دارد.

گاز هرز خوردن هنگام رانندگی و تعویض دنده MVM x33

تمام شدن بنزین در گیربکس های اتوماتیک MVM x33 می تواند بسیار آزاردهنده باشد. عوامل مختلفی می تواند در این خرابی موثر باشد که از جمله آنها می توان خرابی سنسورهای گیربکس، نبود روغن در گیربکس، کثیفی فیلتر، خرابی دیسک کلاچ، خرابی ساعت گیربکس، خرابی شیر برقی، آسیب به صفحات های آزبست و سوختن باند ترمز ها نام برد.

تعمیر گیربکس MVM x33

تغییر دنده به حالت اضطراری در MVM x33

تعویض دنده اضطراری یکی از رایج ترین مشکلات گیربکس های اتوماتیک است. در این حالت خودرو در دنده خاصی (معمولاً سوم) قرار دارد و این وضعیت به هیچ وجه تغییر نمی کند. در خودروهایی با گیربکس اتوماتیک دوکلاچه خشک، این مشکل می تواند به دلیل گرم شدن بیش از حد گیربکس در شرایطی مانند ترافیک رخ دهد که با استراحت دادن به گیربکس می توان این مشکل را برطرف کرد. اما در مورد انواع دیگر گیربکس ها بهتر است به مرکز خدمات مجاز خودرو خود مراجعه کنید.

به طور کلی حالت اضطراری گیربکس اتوماتیک دلایل مختلفی دارد که یکی از آنها گرفتگی بیش از حد فیلتر گیربکس است. این امر باعث خوردگی پمپ هیدرولیک گیربکس و کاهش شدید فشار گشتاور مبدل روغن می شود.

ساعت گیربکس اتوماتیک MVM x33

ساعت گیربکس MVM x33 را می توان به عنوان یک هوش مصنوعی دید که تمام فعالیت های گیربکس را کنترل می کند. این قسمت از قطعات کوچک دیگری مانند سوپاپ و کانال روغن تشکیل شد‌ه است. در واقع این قطعه فشار روغن داخل گیربکس را تنظیم می کند و سرو ها، توربین وحالت تعویض دنده را در بهترین حالت قرار می دهد. گاهی اوقات ممکن است ساعت گیربکس MVM x33 از حالت تنظیم خارج شود و متوجه شوید که گیربکس اتوماتیک خودرو شما نمی تواند کارآمد باشد.

از جمله مشکلاتی که در هنگام خرابی ساعت گیربکس به وجود می آید، می توان به تعویض دنده های نامناسب، شل بودن دنده ها و تقه زدن گیربکس اشاره کرد. اگرچه همه این مشکلات با یک تنظیم ساده ساعت گیربکس قابل حل است.

بسیاری از افراد جهت تعمیر گیربکس اتومات خودروی خود، به مراکزی مراجعه می کنند که کارشناسان خبره در این زمینه را ندارند. مجموعه گیربکس تهران دارای متخصصین تعمیر گیربکس اتومات می باشد. این مجموعه در زمینه های سرویس گیربکس اتومات، تعمیر و تعویض گیربکس، تعمیر گیربکس cvt، تعویض روغن گیربکس اتومات و همچنین تعمیر گیربکس 206 یکی از معتبرترین مراکز تعمیر گیربکس اتوماتیک در تهران می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *