هیوندا

مزدا

کیا

گل

فورد

تویتا

بی ام دبیلیو

بنز

تاریخچه شرکت مینی

مینی یک برند اتومبیل انگلیسی است که از سال ۲۰۰۰ مالکیت آن بر عهده BMW قرار دارد.

کلمه مینی از سال ۱۹۵۹ در خودروهای مختلفی مثل آستین مینی و موریس مینی مورد استفاده قرار گرفته بود ولی در سال ۱۹۶۹ تبدیل به یک برند مجزا به نام مینی شد.

مالکیت این شرکت از سال ۱۹۵۹ تا ۱۹۶۸ به عهده شرکت بریتیش موتور کورپوریشن (BMC) بود و بین سال‌های ۱۹۶۸ تا ۱۹۸۶ زیر نظر شرکت بریتیش لیلند فعالیت می‌کرد.

از سال ۱۹۸۶ تا سال ۲۰۰۰ نیز این برند بخشی از زیرمجموعه‌های گروه روور بود.

خودروهای مینی بسیار کوچک هستند و بخشی از فرهنگ اتومبیل شده‌اند به طوری که در فیلم‌های سینمایی و سریا‌ل‌های مختلف از شغل ایتالیایی گرفته تا مستر بین از این خودرو استفاده شده است.

مینی توانست جایزه دومین خودروی قرن بیستم را کسب کند، رتبه اول به فورد مدل تی، اولین خودروی فورد تعلق گرفت.

شرکت پرشیا خودرو به مدت بیش از یک دهه در زمینه فروش و خدمات پس از فروش خودروهای BMW در ایران فعالیت دارد.

از آن جایی که گروه خودروسازی BMW شامل برند های خودرویی همچون MINI و رولزرویس می باشد، اقدام به واردات محصولات برند مینی به ایران کرده است.

در مراسمی پس از معرفی مینی بعنوان عضو جدید بازار خودروهای پریمیوم کشور، شاهد رونمایی از ۳ خودروی مینی هچ ۵ درب، مینی کلاب من و مینی کانتری من بودیم.

در حال حاضر از ۵ مدل خودرویی که مینی به بازار های جهانی عرضه می کند ۳ مدل آن وارد بازار خودرویی ایران شده است.

۲ مدل دیگر مینی هاچ بک ۳ درب و مینی کابریو در برنامه های آتی شرکت پرشیاخودرو قرار دارد.

نسخه های کلاسیک مینی حدود ۵۰ سال پیش خاطرات خوشی را از خود در ایران به جای گذشته اند و مردم کشورمان همیشه از محصولات مینی به عنوان خودروهای جذاب یاد می کنند.

پس از گذشت چند دهه، شاهد حضور رسمی این برند جذاب توسط پرشیاخودرو در ایران هستیم.

تعمیرات تخصصی گیربکس اتوماتیک مینی

تعمیرگاه تخصصی گیربکس های اتوماتیک گیربکس تهران ، یکی از مراکز تخصصی عیب یابی و تعمیرات گیربکس اتوماتیک انواع خودرو های خارجی و داخلی میباشد.

مجموعه ما با در اختیار داشتن بروز ترین تجهیزات و پرسنلی متخصص در تعمیر انواع مدل های گیربکس اتوماتیک به خصوص گیربکس اتوماتیک خودرو های مینی، در خدمت هموطنان عزیز میباشد.

گیربکس های اتوماتیک خودرو های مینی، از تکنولوژی مشابه خودرو های بی ام و استفاده کرده و از این رو برای تمامی مهندسان ما آشنا بوده و تعمیرات آن در سریع ترین زمان صورت میگیرد.