تعمیر و تعویض گیربکس کیا اپیروس

تعمیر و تعویض گیربکس کیا اپیروس

بسیاری از افرادی که به سراغ خرید گیربکس اتوماتیک می روند ممکن است پس از مدتی شاهد مشکلات مختلفی در این زمینه باشند. در اینجا باید تمام قطعاتی را که بر وضعیت گیربکس تأثیر می گذارد بررسی کرده و در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک مانند گیربکس تهران مشکل آنها را حل کنند. این امر از مشاهده مشکلات تکراری در دراز مدت جلوگیری می کند. در این مقاله قصد داریم به نحوه تعمیر و تعویض گیربکس کیا اپیروس و علائم خرابی گیربکس اتومات این خودرو بپردازیم.

در بسیاری از موارد، یک گیربکس اتوماتیک دارای قطعات اصلی ای است که پیدا کردن آنها گاهی اوقات چالش برانگیز است. بنابراین ممکن است پس از تعویض گیربکس اتوماتیک متوجه شوید که خودروی شما مانند قبل کار نمی کند و در نتیجه مجبور به پرداخت هزینه اضافی شوید.

تعمیر گیربکس اتومات کیا اپیروس بهتر است یا تعویض آن؟

اگرچه تعمیر و بازسازی گیربکس اتوماتیک کیا اپیروس در اکثر موارد و در همه کشورها گران و پرهزینه تلقی می شود، اما در مقایسه با خرید گیربکس جدید بسیار ارزان تر است. دلیل این امر این است که در تعمیر و بازسازی فقط قطعات معیوب تعویض می شوند اما در تعویض برای تمام قطعات گیربکس باید هزینه پرداخت کنید. در صورتی که ایراد گیربکس در مراحل اولیه تشخیص داده شود، با هزینه اندکی قابل تعمیر است.

با تعمیر گیربکس خودروی کیا اپیروس به ماشین خود جان تازه ای بدهید. تعمیر گیربکس اعم از دستی و اتوماتیک باعث می شود خودروی شما در بهینه ترین حالت قرار گیرد. علاوه بر این، تعمیر گیربکس اتوماتیک سازگارتر با محیط زیست است تا تعویض آن. در تعمیر گیربکس هر آنچه موجود است را تعمیر می کنید، در حالی که هنگام تعویض، گیربکس قدیمی و به اصطلاح سوخته را کاملاً دور می اندازید. بازسازی گیربکس اتوماتیک باعث می شود تولید ضایعات را کاهش می دهد. این امر باعث کاهش استفاده از منابع طبیعی می شود که در تولید قطعات جدید استفاده می شود. گیربکس اتوماتیک آسیب دیده باعث ایجاد مشکل در عملکرد وسیله نقلیه شما می شود.

تعمیر و تعویض گیربکس اتوماتیک کیا اپیروس

با توجه به اینکه ممکن است در مواقعی فکر کنید که گیربکس اتومات خودرو شما خراب است، خرابی مربوط به سایر قطعات مانند سیم کشی باشد، قبل از تعمیر خودرو باید تمامی تعمیرات و تغییرات انجام شد‌ه را به مرکز اطلاع دهید.

می توانید تصور کنید که برای تعمیر گیربکس اتومات مجبور نیستید آن را باز کنید. اما برای هر تعمیری در این قسمت باید گیربکس اتومات به طور کامل از خودرو جدا شود. برای تعمیر گیربکس اتوماتیک مراحلی وجود دارد که اولین قدم باز کردن کامل جلوی خودرو کیا اپیروس  است. زیرا تنها در این صورت جرثقیل یا جک ماشین می تواند گیربکس را جدا کند.

تعمیر و تعویض گیربکس کیا اپیروس

بعد از خارج کردن گیربکس از ماشین نوبت به باز کردن آن می رسد. در این مرحله تمامی قطعات از گیربکس خارج شد‌ه و بررسی می شود. توجه داشته باشید که در این مرحله تمامی قطعات سالم نیز برای شستشو آماده می شوند. شستشوی قطعات داخل گیربکس کار بسیار تخصصی است که باید توسط متخصص انجام شود. زیرا این قطعات نباید با آب و بنزین تماس داشته باشند و برای شستشوی کامل از تمهیدات خاصی استفاده می شود.

لوازم یدکی لازم برای تعمیر گیربکس اتوماتیک توسط مجموعه یا مشتری تهیه می شود. پس از تحویل قطعات صحیح، تمام قطعات روغن کاری شد‌ه و در محفظه گیربکس قرار می گیرند. لازم به ذکر است برای کاهش هزینه های آتی بازگشایی گیربکس کیا اپیروس ، مواد مصرفی مانند فیلترها و روغن گیربکس نیز تعویض می شود.

گیربکس های اتوماتیک کیا اپیروس  می توانند در طول زمان دچار مشکلات مختلفی مانند تقه زدن یا گاز هرز خوردن شوند. در صورت بروز هر یک از این مشکلات تعمیر گیربکس اتوماتیک کیا اپیروس  در سراسر کشور به شما توصیه می کنیم به مرکز خدمات گیربکس تهران به عنوان یکی از مراکز معتبر تعمیر گیربکس اتوماتیک مراجعه کنید.

علائم خرابی گیربکس اتوماتیک کیا اپیروس  شامل موارد مختلفی است مثل :

1) چراغ موتور کیا اپیروس را بررسی کنید.

این امر بدیهی به نظر می رسد، اما چراغ ” بررسی موتور” اغلب نادیده گرفته می شود. سنسورهای موجود در موتور خودرو ممکن است فعالیت غیرمعمولی را از گیربکس دریافت کنند که شما نتوانید آن را تشخیص دهید. وقتی چراغ چک موتور روشن است تعمیرات خودرو را به تاخیر نیندازید. عدم رفع مشکل انتقال شما در مراحل اولیه می تواند منجر به فاجعه شود.

2) تشخیص ندادن دنده عقب در خودروی کیا اپیروس

یکی از رایج ترین دلایل عدم دنده عقب رفتن خودروی کیا اپیروس مربوط به تعمیر گیربکس اتومات کیا اپیروس است، زیرا گیربکس تشخیص نمی دهد خودرو در دنده عقب است یا جلو. همانطور که ممکن است گاهی اوقات حالت P گیربکس تشخیص داده نشود، همین امر می تواند در دنده عقب و دنده جلو اتفاق بیفتد. در این صورت ممکن است قطعات دیگری غیر از سلکتور دچار مشکل شوند.

3) حرکت خشن یا عدم پاسخگویی خودروی کیا اپیروس

گاهی اوقات خودرو از تعویض دنده امتناع می ورزد یا به آرامی دنده را تعویض می کند. اگر هنگام تعویض دنده صدای تندی می‌شنوید یا تعویض دنده ی سختی را احساس می‌کنید، ممکن است گیربکس شما در مراحل اولیه خرابی باشد. هر گونه پاسخ تاخیری در هنگام شتاب گیری یا تعویض دنده می تواند نشان دهنده این باشد که وسیله نقلیه شما مشکل گیربکس دارد. در اینجا باید اقدام به تعمیر و یا تعویض گیربکس کیا اپیروس خود کنید.

4) لغزش گیربکس کیا اپیروس

اگر ماشین شما بدون هیچ دلیل مشخصی دنده ها را تعویض می کند و موتور شما شروع به صدا می کند، ممکن است مشکل لغزش گیربکس داشته باشید. RPM بالای 3500 یا تاخیر در شتاب می تواند نشان دهنده لغزش انتقال باشد. این می تواند به دلیل روغن گیربکس کم یا فرسوده شدن تسمه یا گیربکس باشد.

تعمیر و تعویض گیربکس کیا اپیروس

5) نشت روغن گیربکس اتوماتیک کیا اپیروس

گیربکس ها واحدهای بسته شد‌ه هستند و هرگز نباید نشتی داشته باشند. اگر متوجه یک نقطه قرمز روشن یا تیره در زیر ماشین خود شدید، مقداری مقوا زیر ماشین قرار دهید و مشخص کنید که آیا نشتی فعال است یا خیر. همچنین رنگ مایع را بررسی کنید. اگر مایع قهوه ای تیره یا سیاه است، دما بسیار بالا است و باید گیربکس خود را بررسی کنید و اگر لازم بود سریعا اقدام به تعمیر گیربکس کیا اپیروس کنید.

6) صدای زوزه از گیربکس اتوماتیک کیا اپیروس

زمانی که یک گیربکس دستی یا اتوماتیک مشکل ایجاد می کند، هیچ رمز و رازی وجود ندارد. اگر صداهای غیرمعمولی مانند ناله، وزوز یا زمزمه می شنوید، ممکن است گیربکس شما مشکل داشته باشد.

7) گاز هرز خوردن هنگام رانندگی و تعویض دنده کیا اپیروس

تمام شدن روغن در گیربکس های اتوماتیک کیا اپیروس می تواند بسیار آزاردهنده باشد. عوامل مختلفی می تواند در این خرابی موثر باشد که از جمله آنها می توان خرابی سنسورهای گیربکس، نبود روغن در گیربکس، کثیفی فیلتر، خرابی دیسک کلاچ، خرابی ساعت گیربکس، خرابی شیر برقی، آسیب به صفحات های آزبست و سوختن باند ترمز ها نام برد.

این موارد نشان می دهد که گیربکس اتوماتیک کیا اپیروس مشکل دارد و باید هر چه سریعتر آن را تعمیر کنید. با توجه به اینکه تعمیر گیربکس اتوماتیک کیا اپیروس امری تخصصی است باید در مراکز تخصصی انجام شود، مرکز تهران گیربکس یکی از بزرگترین و تخصصی ترین مراکز تعمیر و سرویس گیربکس اتوماتیک در ایران می باشد که کلیه خدمات مربوط به گیربکس اتوماتیک در این مرکز توسط کارشناسان متخصص انجام می شود.

هزینه تعمیر و تعویض گیربکس کیا اپیروس چگونه محاسبه می شود؟

هزینه تعمیر گیربکس کیا اپیروس یکی از سوالات متداول صاحبان این خودرو می باشد. واقعیت این است که هزینه تعمیر چنین خودرویی به عوامل زیادی بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر مشکل بسیار جدی است، گیربکس باید کاملاً جدا شود و تعمیر شروع شود (البته پس از تأیید شما). تمام تلاش متخصصان ما این است که گیربکس اتوماتیک خودروی شما را در سریع ترین زمان ممکن با کمترین هزینه تعمیر کنند.

ما تمام تلاش خود را می کنیم، اگر قطعه ای نیاز به تعویض نداشت، آن را تعویض نمی کنیم و فقط با سرویس قطعه مشکل گیربکس را برطرف می کنیم. به طور کلی برای تعیین هزینه و قیمت تعمیر، گیربکس خودروی شما باید با دستگاه تست شود و پس از مشخص شدن مشکل ریشه ای، پس از تایید شما، مراحل تعمیر گیربکس اتوماتیک خودروی شما آغاز می شود.

با توجه به افزایش و نوسان قیمت قطعات و همچنین تفاوت قیمت برای گیربکس های مختلف، نمی توانیم قیمت دقیقی برای تعمیر گیربکس اتوماتیک ارائه دهیم. به همین ترتیب، میزان و نوع آسیب نیز می تواند بر برآورد هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک کیا اپیروس  تأثیر بگذارد.

بسیاری از افراد جهت تعمیر گیربکس اتومات خودروی خود، به مراکزی مراجعه می کنند که کارشناسان خبره در این زمینه را ندارند. مجموعه گیربکس تهران دارای متخصصین تعمیر گیربکس اتومات می باشد. این مجموعه در زمینه های سرویس گیربکس اتومات، تعمیر و تعویض گیربکس، تعمیر گیربکس  cvt، تعویض روغن گیربکس اتومات و همچنین تعمیر گیربکس 206 یکی از معتبرترین مراکز تعمیر گیربکس اتوماتیک در تهران می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *