تعمیر و تعویض گیربکس هیوندا توسان

همانطور که می دانید گیربکس وظیفه انتقال نیروی موتور به چرخ ها را بر عهده دارد. بنابراین سیستمی بسیار حیاتی برای خودرو محسوب می شود و در صورت از کار افتادن این سیستم، خودرو از حرکت باز می ایستد. بنابراین، جابجایی و سرویس گیربکس اتوماتیک امری حیاتی در نظر گرفته می شود. خودروها از اجزای مختلفی تشکیل شده اند که هماهنگی و کار صحیح این قطعات در کنار هم باعث حرکت صحیح خودرو می شود. مهمترین اجزای هر خودرویی موتور، سیستم الکتریکی و گیربکس اتوماتیک است. در این مقاله قصد داریم به نحوه ی تعمیر و یا تعویض گیربکس هیوندا توسان بپردازیم.

امروزه بیشتر خودروها برای کارایی بالاتر و جلوگیری از خرابی های احتمالی از تعمیر گیربکس اتوماتیک بهره می برند. تعمیر گیربکس اتوماتیک با توجه به قطعات داخلی به کار رفته در ساخت این گیربکس ها و اتصالات آنها با گیربکس دستی کاملا متفاوت است و باید توسط متخصصین انجام شود. گیربکس های اتوماتیک حساسیت بیشتری نسبت به گیربکس های دستی دارند و بنابراین مراقبت، سرویس و تعمیر آنها باید در اولویت شما باشد.

چگونه بفهمیم گیربکس اتومات هیوندا توسان نیاز به تعمیر یا تعویض دارد؟

نشت روغن گیربکس اتوماتیک هیوندا توسان

گیربکس ها واحدهای بسته شده هستند و هرگز نباید نشتی داشته باشند. اگر متوجه یک نقطه قرمز روشن یا تیره در زیر ماشین خود شدید، مقداری مقوا زیر ماشین قرار دهید و مشخص کنید که آیا نشتی فعال است یا خیر. همچنین رنگ مایع را بررسی کنید. اگر روغن گیربکس قهوه ای تیره یا سیاه است، دما بسیار بالا است و باید گیربکس خود را بررسی کنید و اگر لازم بود سریعا اقدام به تعمیر گیربکس هیوندا توسان کنید.

شنیدن صدای زوزه از گیربکس اتوماتیک هیوندا توسان

زمانی که یک گیربکس دستی یا اتوماتیک مشکل ایجاد می کند، هیچ رمز و رازی وجود ندارد. اگر صداهای غیرمعمولی مانند ناله، وزوز یا زمزمه می شنوید، ممکن است گیربکس شما مشکل داشته باشد.

چراغ موتور هیوندا توسان را بررسی کنید.

این امر بدیهی به نظر می رسد، اما چراغ ” بررسی موتور” اغلب نادیده گرفته می شود. سنسورهای موجود در موتور خودرو ممکن است فعالیت غیرمعمولی را از گیربکس دریافت کنند که شما نتوانید آن را تشخیص دهید. وقتی چراغ چک موتور روشن است تعمیرات خودرو را به تاخیر نیندازید. عدم رفع مشکل انتقال شما در مراحل اولیه می تواند منجر به فاجعه شود.

تعمیر و تعویض گیربکس هیوندا توسان

لغزش گیربکس هیوندا توسان

اگر ماشین شما بدون هیچ دلیل مشخصی دنده ها را تعویض می کند و موتور شما شروع به صدا می کند، ممکن است مشکل لغزش گیربکس داشته باشید. RPM بالای 3500 یا تاخیر در شتاب می تواند نشان دهنده لغزش انتقال باشد. این می تواند به دلیل مایع گیربکس کم یا فرسوده شدن تسمه یا چرخ دنده انتقال باشد.

حرکت خشن یا عدم پاسخگویی خودروی هیوندا توسان

گاهی اوقات خودرو از تعویض دنده امتناع می ورزد یا به آرامی دنده را تعویض می کند. اگر هنگام تعویض دنده صدای تندی می‌شنوید یا تعویض دنده ی سختی را احساس می‌کنید، ممکن است گیربکس شما در مراحل اولیه خرابی باشد. هر گونه پاسخ تاخیری در هنگام شتاب گیری یا تعویض دنده می تواند نشان دهنده این باشد که وسیله نقلیه شما مشکل گیربکس دارد. در اینجا باید اقدام به تعمیر گیربکس هیوندا توسان خود کنید.

این موارد نشان می دهد که گیربکس اتوماتیک هیوندا توسان مشکل دارد و باید هر چه سریعتر آن را تعمیر کنید. با توجه به اینکه تعمیر گیربکس اتوماتیک هیوندا توسان امری تخصصی است باید در مراکز تخصصی انجام شود، مرکز تهران گیربکس یکی از بزرگترین و تخصصی ترین مراکز تعمیر و سرویس گیربکس اتوماتیک در ایران می باشد که کلیه خدمات مربوط به گیربکس اتوماتیک در این مرکز توسط کارشناسان متخصص انجام می شود.

تعمیر و تعویض گیربکس اتوماتیک هیوندا توسان

با توجه به اینکه ممکن است در مواقعی فکر کنید که گیربکس اتومات خودرو شما خراب است، خرابی مربوط به سایر قطعات مانند سیم کشی باشد، قبل از تعمیر خودرو باید تمامی تعمیرات و تغییرات انجام شده را به مرکز اطلاع دهید.

می توانید تصور کنید که برای تعمیر گیربکس اتومات مجبور نیستید آن را باز کنید. اما برای هر تعمیری در این قسمت باید گیربکس اتومات به طور کامل از خودرو جدا شود. برای تعمیر گیربکس اتوماتیک مراحلی وجود دارد که اولین قدم باز کردن کامل جلوی خودرو هیوندا توسان است. زیرا تنها در این صورت جرثقیل یا جک ماشین می تواند گیربکس را جدا کند.

بعد از خارج کردن گیربکس از ماشین نوبت به باز کردن آن می رسد. در این مرحله تمامی قطعات از گیربکس خارج شد‌ه و بررسی می شود. توجه داشته باشید که در این مرحله تمامی قطعات سالم نیز برای شستشو آماده می شوند. شستشوی قطعات داخل گیربکس کار بسیار تخصصی است که باید توسط متخصص انجام شود. زیرا این قطعات نباید با آب و بنزین تماس داشته باشند و برای شستشوی کامل از تمهیدات خاصی استفاده می شود.

لوازم یدکی لازم برای تعمیر گیربکس اتوماتیک توسط مجموعه یا مشتری تهیه می شود. پس از تحویل قطعات صحیح، تمام قطعات روغن کاری شد‌ه و در محفظه گیربکس قرار می گیرند. لازم به ذکر است برای کاهش هزینه های آتی بازگشایی گیربکس هیوندا توسان، مواد مصرفی مانند فیلترها و روغن گیربکس نیز تعویض می شود.

گیربکس های اتوماتیک هیوندا توسان می توانند در طول زمان دچار مشکلات مختلفی مانند تقه زدن یا گاز هرز خوردن شوند. در صورت بروز هر یک از این مشکلات تعمیر گیربکس اتوماتیک هیوندا توسان در سراسر کشور به شما توصیه می کنیم به مرکز خدمات گیربکس تهران به عنوان یکی از مراکز معتبر تعمیر گیربکس اتوماتیک مراجعه کنید

هزینه تعمیر و تعویض گیربکس هیوندا توسان

هزینه تعمیر و تعویض گیربکس هیوندا توسان یکی از سوالات متداول صاحبان این خودرو می باشد. واقعیت این است که هزینه تعمیر چنین خودرویی به عوامل زیادی بستگی دارد.

به عنوان مثال، اگر مشکل بسیار جدی است، گیربکس باید کاملاً جدا شود و تعمیر شروع شود (البته پس از تأیید شما). تمام تلاش متخصصان ما این است که گیربکس اتوماتیک خودروی شما را در سریع ترین زمان ممکن با کمترین هزینه تعمیر کنند.

ما تمام تلاش خود را می کنیم، اگر قطعه ای نیاز به تعویض نداشت، آن را تعویض نمی کنیم و فقط با سرویس قطعه مشکل گیربکس را برطرف می کنیم. به طور کلی برای تعیین هزینه و قیمت تعمیر، گیربکس خودروی شما باید با دستگاه تست شود و پس از مشخص شدن مشکل ریشه ای، پس از تایید شما، مراحل تعمیر گیربکس اتوماتیک خودروی شما آغاز می شود.

تعمیر و تعویض گیربکس هیوندا توسان

با توجه به افزایش و نوسان قیمت قطعات و همچنین تفاوت قیمت برای گیربکس های مختلف، نمی توانیم قیمت دقیقی برای تعمیر گیربکس اتوماتیک ارائه دهیم. به همین ترتیب، میزان و نوع آسیب نیز می تواند بر برآورد هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک هیوندا توسان تأثیر بگذارد.

نکات مهم هنگام انتخاب مرکز تعمیر و تعویض گیربکس اتوماتیک هیوندا توسان:

به خوبی از ماشین خود مراقبت کنید زیرا ماشین شما از شما مراقبت می کند. متاسفانه برای اینکه بفهمیم کدام یک از تعمیرگاه های گیربکس اتوماتیک دانش و تجربه لازم برای تعمیر گیربکس اتوماتیک خودرو را دارد، کار بسیار دشواری است.

نکات:

1) تعمیر گیربکس اتوماتیک هیوندا توسان یک کار تخصصی است و سپردن آن به یک مکانیک معمولی یک خطای عملی است. زیرا در بسیاری از موارد دوبرابر هزینه برای شما دارد.

2) نکته قابل توجه دیگر این است که بین تعمیرک گیربکس اتوماتیک هیوندا توسان و تعویض گیربکس اتوماتیک هیوندا توسان تفاوت زیادی وجود دارد. بیسیاری از قطعات گیربکس هیوندا توسان قابل تعمیر بوده که بسیاری از تعمیر کاران به علت نداشتن تخصص و تجربه لازم آن قطعات را تعویض میکنند.

3) نکته دیگر برای دارندگان خودروهای چینی این است که گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی کمی تخصصی است، لطفا آنها را در هر جایی تعمیر نکنید. ما در گیربکس تهران چندین دهه تجربه و تخصص در اختیار داریم تا ماشین شما را با کمترین قیمت مانند روز اول تحویل شما دهیم. تعمیر گیربکس اتوماتیک هیوندا توسان تخصص ماست.

4) برای بهترین خدمات و بالاترین کیفیت کار، لحظه ای را به بررسی گزینه های نزدیک خود اختصاص دهید.

بسیاری از افراد جهت تعمیر گیربکس اتومات خودروی خود، به مراکزی مراجعه می کنند که کارشناسان خبره در این زمینه را ندارند. مجموعه گیربکس تهران دارای متخصصین تعمیر گیربکس اتومات می باشد. این مجموعه در زمینه های سرویس گیربکس اتومات، تعمیر و تعویض گیربکس، تعمیر گیربکس cvt، تعویض روغن گیربکس اتومات و همچنین تعمیر گیربکس 206 یکی از معتبرترین مراکز تعمیر گیربکس اتوماتیک در تهران می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *