فروش گیربکس اتومات

فروش گیربکس اتومات


فروش گیربکس اتومات

تعمیر گیربکس اتومات نسبت به تعمیر گیربکس دستی فرآیندی پیچیده‌تر بوده که نیاز به تخصص و دانش بیشتری دارد. این گیربکس‌ها ساختار پیچیده‌تری نسبت به گیربکس‌های دستی دارند و هنگامی که دچار ایراد می‌شوند بهتر است که در همان ابتدا موارد جزئیِ به وجود آمده رفع شود زیرا این موارد کوچک می‌تواند موجب بروز ایرادی اساسی شده و تعمیر گیربکس را طولانی‌تر و پرهزینه‌تر کند.

هر گیربکس اتومات از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که شامل ای سی یو یا کامپیوتر مرکزی، مبدل گشتاور (روغن گیربکس، توربین و …)، کلاچ گیربکس، چرخ‌دنده‌ها و شیرهای برقی یا سنولوئید، می‌شود. هر کدام از این قسمت‌ها می‌تواند دچار نقصان در عملکرد خود شود و در نهایت روی کارایی گیربکس اتومبیل و دیگر اجزای آن تاثیر مخربی بگذارد.

هنگامی که یک گیربکس دچار ایراد در ساختار خود می‌شود، می‌توان ایراد آن را به صورت شنیده شدن سروصدای زیاد از موتور، روشن شدن چراغ گیربکس یا در هنگام سرویس دوره‌ای اتومبیل، متوجه شد. این ایراد‌ها می‌تواند از عوامل مختلفی نشئت گرفته باشد. مواردی مثل خورده شدن چرخ‌دنده‌ها، نشتی واشرها و محورها، گاز خوردن هرزِ ماشین، فرسودگی و سوختگی روغن گیربکس، تقه زدن، لغزش گیربکس، از کار افتادن یا اخلال در کار کامپیوتر مرکزی، ضعیف یا خراب شدن شیر برقی، خراب شدن توربین و … از جمله موارد شایع در هنگام اخلال در عملکرد گیربکس هستند.

تعمیر گیربکس آلفارومئو در گیربکس تهران

تعمیر گیربکس اتومات

فروش گیربکس اتومات

خودرو ها از اجزای مختلفی تشکیل شده اند که هماهنگی و کار کردن درست این قطعات در کنار هم سبب حرکت درست خودرو میشود. مهم ترین اجزایی که در هر خودرو قرار دارند عبارتند از موتور، سیستم برقی و گیربکس خودرو. در حال حاضر اغلب خودرو ها برای کارایی بالاتر و جلوگیری از خرابی های احتمالی از گیربکس های اتومات بهره می برند. تعمیر گیربکس های اتومات با توجه به اجزای داخلی به کار رفته در ساخت این گیربکس ها و نوع اتصالات آن ها کاملا با گیربکس دستی تفاوت دارد و باید توسط افراد متخصص انجام شود.

نشانه های خرابی گیربکس اتومات مواردم ختلفی را شامل می شوند اما به صورت عمومی عبارتند از:

آموزش تعمیر گیربکس اتوماتیک هیوندای - مجتمع تخصصی فن خودرو - آموزشگاه مکانیک خودرو، دوره آموزشی مکانیک خودرو

  • لغزش گیربکس

اگر ماشین شما بدون هیچ دلیل مشخصی در حال تعویض دنده است و موتور شما شروع به تولید صدای ناله می کند، ممکن است با لیز خوردن گیربکس مشکل داشته باشید. خوانش RPM بالای 3500 یا تاخیر در شتاب می تواند نشان دهنده لغزش گیربکس باشد. این ممکن است ناشی از کم بودن مایع گیربکس، یا بدتر از آن، فرسوده شدن باندها یا چرخ دنده های انتقال باشد.

  • جابجایی خشن یا عدم پاسخگویی

گاهی اوقات یک ماشین از تعویض دنده امتناع می کند یا به آرامی تعویض نمی کند. اگر هنگام تعویض دنده صدای تند می شنوید یا تعویض دنده سخت را احساس می کنید، ممکن است گیربکس شما در مراحل ابتدایی خرابی باشد. هر گونه پاسخ تاخیری در شتاب یا حرکت ممکن است نشان دهنده این باشد که وسیله نقلیه شما مشکل انتقال دارد.

گیربکس ها واحدهای مهر و موم شده هستند و هرگز نباید نشتی داشته باشند. اگر متوجه یک لکه قرمز روشن یا تیره در زیر ماشین خود شدید، مقداری مقوا زیر ماشین بگذارید و مشخص کنید که آیا نشتی فعال است یا خیر. همچنین رنگ مایع را بررسی کنید – اگر مایع قهوه ای تیره یا سیاه است، دما بسیار بالا است و باید گیربکس خود را بررسی کنید.

  • صدای جیغ و ناله از گیربکس اتومات

گاهی اوقات، مشکلات خودرو خود را بسیار ظریف نشان می دهد و برای شناسایی مشکل نیاز به یک گوش آموزش دیده دارد. با این حال، وقتی گیربکس دستی یا اتوماتیک شما را به دردسر می اندازد، هیچ رمز و رازی وجود ندارد. اگر صداهای غیرمعمولی مانند ناله، وزوز یا زمزمه می شنوید، ممکن است انتقال شما منبع مشکل باشد.

  • چراغ موتور را بررسی کنید

این یکی بدیهی به نظر می رسد، اما چراغ “موتور بررسی” یا “موتور خدمات به زودی” اغلب نادیده گرفته می شود. سنسورهای موجود در موتور خودرو ممکن است فعالیت غیرمعمولی را از گیربکس که نتوانید تشخیص دهید، دریافت کنند. با روشن شدن چراغ چک موتور در تعمیر خودرو معطل نکنید. عدم رسیدگی به مشکل در انتقال شما در مراحل اولیه می تواند به معنای فاجعه باشد.

انواع گیربکس‌های اتوماتیک به گیربکس‌های تیپ ترونیک، سی وی تی، استپ ترونیک، ایکس ترونیک، اس ترونیک، شیفت ترونیک، پی دی کی و دی سی تی یا دو کلاچه، تقسیم‌بندی می‌شوند. همچنین گیربکس‌های سکوئنشل و دی اس جی نیز جزو گیربکس‌های اتومات دسته‌بندی می‌شوند. اگر اتومبیل شما هر کدام از گیربکس‌های اتومات ذکر شده را داراست، باید بدانید که در صورت مشاهده خرابی، اولین کار این است که اتومبیل خود را قبل از بازدید کارشناس یا تعمیرکار حرکت ندهید؛ زیرا ممکن است که حرکت دادن ماشین باعث گسترش آسیب به قطعات دیگر و کل بخش گیربکس اتومبیل شود.

برای خرید انواع پکیج های ایران رادیاتور کلیک کنید

تعمیر گیربکس اتومات توسط مجموعه گیربکس تهران با گارانتی انجام می‌شود. با ما تماس بگیرید.

 

تلفن ثابت : ۰۲۱۶۶۶۹۶۶۰۴

تلفن همراه :
علیرضا راحمی : ۰۹۱۲۲۳۷۱۹۹۵ – ۰۹۳۶۰۰۰۰۵۷۷

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.