فروش گیربکس اتومات

سه دلیل عمده خرابی گیربکس

مشکلات گیربکس اتوماتیک - چه موقع به تعمیرگاه مراجعه کنیم؟

دلایل عمده خرابی گیربکس

در چرخ دنده‌های بزرگ، قطعات مانند یاتاقان و چرخ دنده‌ها می‌توانند گران قیمت باشند. تشخیص خرابی گیربکس اتوماتیک می‌تواند به کاهش زمان خرابی کمک کند.

گیربکس‌های دنده می‌توانند ماشین‌های پیچیده‌ای باشند که علم دنده و مزیت مکانیکی را برای اجرای هزاران عملیات پیچیده در بسیاری از صنایع مختلف اعمال می‌کنند.

تولید کنندگان انواع گیربکس‌های مختلف در بسیاری از تنظیمات و نسبیت‌ها را طراحی کرده‌اند. هنگامی که خرابی اتفاق می‌افتد، شناختن نحوه تعمیر واحدهای شکست خورده و جلوگیری از وقوع خرابی‌ها در آینده، برای حفظ کارآیی و اجرای آن ضروری است.

سه چیز که باعث خرابی زودرس می‌شوند عبارتند از: روغنکاری ضعیف، عدم تعادل و اضافه بار. حالت‌های شکست می‌تواند شامل خرابی یاتاقان، خرابی دنده، و یا هر دو باشد. به طور کلی آشنایی با نکات مهم نگهداری خودرو در فصل گرم یکی از راه های پیشگری خرابی خودروی شماست.

 

دلایل عمده خرابی گیربکس

روغنکاری

روغنکاری برای طول عمر بلبرینگ و دنده حیاتی است. جنبه‌های مهم روغنکاری عبارتند از حجم روغنکاری که به هر مش و غلتک‌های دنده تحویل داده می‌شود، بعلاوه ویژگی‌های روان‌کننده‌ای که روغنکاری دارد.

روان‌کننده یک غشا نازکی ایجاد می‌کند که از تماس فلز به فلز بین چرخ‌ها و بین اجزای بلبرینگ جلوگیری می‌کند. چرخ دنده‌های صنعتی مدرن از شکل دندانی و دنده استفاده می‌کنند که ترکیبی از غلت و کشویی است.

لایه روغن یک مانع نازک بین اجزای متحرک است که به نیروی چرخش اجازه می‌دهد تا چرخ دنده‌ها را بدون آسیب به سطوح فلزی به راحتی بچرخاند.

آلودگی در روغنکاری می‌تواند باعث خراش دادن و پوسیدن بسیار سریعتر برای یاطاقان و چرخ دنده در یک گیربکس شود، بنابراین لازم است که مکانیسم تعمیر و نگهداری روان‌کننده گیربکس برای آلودگی به صورت دوره‌ای، بطور حداقل یک بار در سال بررسی شود.

برای هر جعبه دنده یک سطح روغن توصیه می‌شود و همچنین یک روش برای روغنکاری یاطاقان و مجموعه دنده وجود دارد. با روغنکاری، تمام اجزای متحرک در زیر سطح روغن قرار می‌گیرند.فروش گیربکس اتومات

دلایل عمده خرابی گیربکس

تعادل

طرز کار جعبه دنده(گیربکس)

دنده‌ها با شیب موازی یا راست و با یک واکنش خاص بین دندان دنده طراحی می‌شوند. تعادل چرخ دنده در صندلی گیربکس و ارزیابی تراز کردن حفره‌های گیربکس هنگامی که یک بازسازی انجام می‌شود، مهم است.فروش گیربکس اتومات

حتی مقدار کمی از عدم تعادل می‌تواند باعث خستگی دنده و زنگ زدگی آن شود. چرخش بلبرینگ همچنین می‌تواند باعث سایش در سوراخ‌ها شود، و به نوبه خود سبب ناهماهنگی و آسیب دنده می‌شود.

برای بازسازی، مغازه‌های تعمیرات باید تمام جزئیات سیستم را درک کنند، از جمله نیروهای ورودی، نیازهای خروجی، علت احتمالی شکست، تاریخ نگهداری، نتایج تجزیه و تحلیل ارتعاش و نتایج تجزیه و تحلیل نمونه‌های نفت.

در همه بازسازی‌ها نیازی به جایگزینی چرخ دنده‌ها نیست، در اغلب موارد، تنها بلبرینگ و مهر و موم مورد نیاز است، مگر اینکه شکستی فاجعه‌آمیز باشد، یا اگر آلودگی یا عدم تعادل برای مدت طولانی وجود داشته باشد. برخی مدل‌های قدیمی‌تر از تولید کننده اصلی دیگر در دسترس نیست، بنابراین عرضه قطعات غیرممکن است.

حتی اگر OEM بتواند قطعات را عرضه کند، ممکن است زمان بازسازی زیاد باشد، مخصوصا زمانی که نیاز به تعمیرات اضطراری باشد.

پس از تمیز کردن کامل، تعویض قطعات و تعادل، هر گیربکس بازسازی می‌شود.فروش گیربکس اتومات

دلایل عمده خرابی گیربکس

سربار

ایران خودرو: تولید انبوه گیربکس شش سرعته دستی با ۹۵ درصد ساخت داخل از  شهریور/ گیربکس نیمه اتوماتیک AMT تا آخر سال ۹۹ تولید می شود - بازرگانی  الماس پور

ما اغلب دنده‌ها را می‌بینیم که فراتر از محدودیت‌ها به آن‌ها فشار می‌آید. حامل‌ها برای سرعت بخشیدن، بارگذاری سنگین‌تر به خروجی‌ها و توقف‌های اضطراری اعمال می‌شوند و یا راه‌اندازی سرد می‌تواند بارهای شوک را به گیرنده‌ها اضافه کند.

در گیرند‌های قدیمی‌تر، فقط شوک عادی قطعات ممکن است باعث ایجاد اختلالات داخلی و مشکلات شود. هنگامی که به حد بحرانی برسد، شکست به سرعت رخ می‌دهد.

تشخیص مقدار بار اضافی در یک گیرنده می‌تواند سخت باشد. هنگامی که یک گیرنده شروع به گرم شدن می‌کند، قدرت بیشتری برای اجرا نیاز دارد، افزایش سطح سر و صدا، ارتعاش، و زمان برای بازسازی، مهم می‌شود.

ممکن است سال‌ها طول بکشد تا اولین علائم آسیب یا عوارض ناشی از آن ظاهر شود، اما هنگامی که آسیب اولیه رخ دهد، پیشرفت آسیب‌ها تسریع می‌شود و در نهایت منجر به شکستی فاجعه بار خواهد شد.فروش گیربکس اتومات

تعمیر یک گیربکس در مراحل اولیه شکست ممکن است فقط تغییر بلبرینگ و مهر و موم باشد، اما تعمیر یک گیربکس با ریسک شکست، فاجعه آمیز است؛ احتمالا زمان و هزینه بسیار بالاتری را نیز به همراه دارد.

خرابی چنین قطعاتی می تواند رانندگی فرد را مختل ساخته و در نهایت به جریمه خودرو منجر شود. در این صورت می توانید اعتراض به جریمه خودرو را انجام داده و یا نسبت به پرداخت قبض جریمه خودرو اقدام کنید.فروش گیربکس اتومات

درباره گیربکس و انواع آن هر سوالی که داشتید از ما بپرسید. مرکز تعمیرات تخصصی گیربکس تهران یک مرکز تعمیرات و فروش گیربکس است که با انواع خدمات منحصربه‌فرد خود در خدمت شما است. مرکز ما خدمات مختلفی را برای مشتریان خود در نظر گرفته است که شامل تمامی موارد مربوط به تعمیرات و البته فروش گیربکس است.

تست و عیب‌یابی گیربکس خودرو شما اولین مرحله خدمت‌رسانی متخصصان ما در مرکز تخصصی تعمیرات گیربکس تهران است. در ضمن باید اشاره کنیم که تمامی ابزار و امکانات مورد استفاده در مرکز ما ‌به روز بوده و از پیشرفته‌ترین فناوری روز بهره می‌برند.فروش گیربکس اتومات

علاوه بر انواع خدمات درباره گیربکس که توسط ما و در تعمیرگاه گیربکس تهران ارائه می‌شوند، برخی از خدمات هم وجود دارند که از طریق فضای آنلاین خدمت مشتریان عرضه می‌گردند ، رزرو نوبت از طریق واتس‌اَپ.
برای سریع‌تر و راحت‌تر بودن پروسه رزرو وقتِ تعمیرگاه، شما عزیزان می‌توانید از طریق واتس‌اَپ اقدام کنید. در هر زمانی که اقدام به رزرو نوبت کنید، همکاران ما بلافاصله نسبت به پاسخ‌گویی اقدام کرده و وقت مد نظر شما را برای مراجعه به تعمیرگاه هماهنگ می‌کنند.

 

تعمیر گیربکس اتومات

تعمیر گیر بکستعمیر گیربکستعمیر گیربکس آزراتعمیر گیربکس اتوماتتعمیر گیربکس اتومات تهرانتعمیر گیربکس اتومات در تهرانتعمیر گیربکس اتومات غرب تهرانتعمیر گیربکس اتومات کیاتعمیر گیربکس اتومات هیونداتعمیر گیربکس اتوماتیکتعمیر گیربکس اتوماتیک 206تعمیر گیربکس اتوماتیک تهرانتعمیر گیربکس اتوماتیک در تهرانتعمیر گیربکس اتوماتیک در غرب تهرانتعمیر گیربکس اتوماتیک سراتوتعمیر گیربکس اتوماتیک سوناتاتعمیر گیربکس اتوماتیک غرب تهرانتعمیر گیربکس اسپورتیجتعمیر گیربکس اکسنتتعمیر گیربکس الانتراتعمیر گیربکس تهرانتعمیر گیربکس جنسیستعمیر گیربکس خارجیتعمیر گیربکس خودرو تهرانتعمیر گیربکس در تهرانتعمیر گیربکس در جنوب تهرانتعمیر گیربکس در غرب تهرانتعمیر گیربکس سانتافهتعمیر گیربکس سوناتاتعمیر گیربکس کیاتعمیر گیربکس هیونداتعمیرات گیربکس اتوماتتعمیرات گیربکس اتوماتیکتعمیرگاهتعمیرگاه گیربکستهران گیربکسمرکز تعمیر گیربکس اتوماتیک در تهران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.