تعمیر گیربکس هیوندا

علائم خرابی و زمان تعویض روغن گیربکس

روغن گیربکس چیست و چه زمانی باید آن را تعویض کرد ؟ - اکسیر صنعت آسیا

همه چیز در رابطه با تعویض روغن گیربکس

علائم خرابی و زمان تعویض روغن گیربکس

یکی از مایعات بسیار مهم خودرو که به مراقبت و دقت خاصی نیازدارد روغن گیربکس می باشد. گیربکس ها عموما به دو دسته دستی و اتوماتیک طبقه بندی می شوند که برای هر یک از آن ها باید روغن گیربکس مخصوص آن مورد استفاده قرار گیرد. برای افزایش طول عمر خودرو مراقبت از گیربکس و جعبه دنده آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. بنابراین بهتر است تعویض روغن گیربکس در زمان مناسب انجام گیرد.

بسیاری از رانندگان در رابطه با روغن گیربکس اطلاعات کافی در دسترس ندارند و برخی از آن ها نیز به این موضوع توجه نشان نمی دهند اما این موضوع در طولانی مدت ممکن است مشکلاتی را برای خودرو آن ها ایجاد کند. در ادامه با نشانه های تعویض روغن و علائم خرابی آن بیشتر آشنا خواهیم شد.تعمیر گیربکس هیوندا

آیا روغن گیربکس نیاز به تعویض دارد؟

تمام خودروهایی که تاکنون تولید شده اند و حتی خودروهایی که قرار است در آینده تولید شوند به تعویض روغن گیربکس نیاز دارند. برخی از خودروهای مدرن دارای مکانیزم و عملکرد بهتر هستند از این رو با یک بار تعویض روغن گیربکس زمان بیشتری را می توانند فعالیت کنند. با هر بار مراجعه به تعمیرگاه ها برای تعویض روغن موتور بهتر است میزان این روغن را نیز مورد بررسی قرار دهید و در صورت نیاز اقدام به تعویض روغن گیربکس نمایید.تعمیر گیربکس هیوندا

زمان مناسب برای تعویض روغن گیربکس

کارخانه و سازنده خودروها معمولا زمان مناسب برای تعویض را مشخص می سازند، شما همچنین می توانید با مطالعه دفترچه راهنمای خودرو از زمان مناسب برای تعویض روغن گیربکس مطلع شوید. زمان مناسب برای تعویض در خودروهای مختلف متفاوت می باشد و به طورکلی خودروها پس از طی مسافت 30 تا 100 هزار کیلومتر نیاز به تعویض روغن گیربکس خواهند داشت.تعمیر گیربکس هیوندا

خودروهای مدرن معمولا اتوماتیک هستند، مخزن این روغن در این خودروها به طور کامل بسته می شوند و نیازی به تعویض روغن در این نوع خودروها نخواهید داشت. این نکته را همواره به خاطر داشته باشید که روغن گیربکس همانند روغن موتور نیست و در صورتی که نشتی داشته باشد روی زمین به رنگ قرمز مشاهده خواهد شد.

علائم خرابی روغن گیربکس

در صورتی که هر یک از نشانه ها و علایم زیر را مشاهده کردید بهتر است نسبت به تعویض روغن اقدام نمایید. این موضوع که چه مدت زمانی از تعویض روغن گیربکس گذشته است اهمیت چندانی ندارد.

در صورتی که خودرو در حالت ایستاده و یا در حال حرکت باشد و صدای غیرمعمول به گوش شما می رسد بدین معناست که گیربکس با صدا کار می کند در این موارد باید حتما نسبت به بررسی روغن گیربکس خودرو خود اقدام نمایید.
وجود مشکل در تعویض دنده و در صورتی که تعویض دنده در حال حرکت به سختی انجام گیرد و در صورتی که هنگام آغاز حرکت به اصطلاح دنده در رود از نشانه های رایج خرابی روغن گیربکس هستند در این شرایط نیزباید روغن گیربکس خودرو خود را مورد بررسی قرار دهید.تعمیر گیربکس هیوندا
از دیگر نشانه های خرابی روغن گیربکس می توان به نشتی آن اشاره کرد. در صورتی که روغن گیربکس نشتی داشته باشد زیر خودرو روغن قرمز مشاهده خواهد شد و یا بویی مشابه بوی نفت به مشام خواهد رسید. در صورتی که زمان تعویض روغن گیربکس فرا رسیده باشد روغن گیربکس دیگر رنگ قرمز نخواهد داشت.

بررسی روغن گیربکس همیشه کار ساده ای نیست

لازم به ذکر است که بررسی روغن گیربکس همیشه کار ساده ای نیست و برای بررسی روغن گیربکس برخی از خودروها حتما باید روی چال مکانیکی رفت یا با استفاده از جک خودرو را از زمین بلند کرد تا بتوان به راحتی وضعیت روغن گیربکس را مورد بررسی قرار داد.

البته با مراجعه به تعمیرگاه های معتبر همچون گیربکس تهران  نیز متوجه خرابی روغن گیربکس خودرو شوید. عملکرد نادرست دنده های اتوماتیک، سفت شدن دنده ها در خودروهای دستی مهمترین نشانه های خرابی روغن گیربکس هستند. همچنین در صورتی که داخل این روغن تکه های ریز آهن را مشاهده کردید بدین معناست که روغن گیربکس خراب شده است و به طورکلی باید این بخش از خودرو را مورد بررسی قرار داد.

برای تعویض روغن‌گیربکس باید به کجا مراجعه کرد؟

وظیفه نرم کردن، مرطوب نگاه داشتن و خنک کنندگی جعبه دنده و چرخ دنده های خودرو به عهده روغن گیربکس می باشد. با گذشت زمان روغن گیربکس ممکن است کهنه شود و باعث خرابی این بخش از خودرو شود. بهتر است تخلیه روغن گیربکس را به دست تعمیرکاران حرفه ای همچون تکنسین های مرکز خدمات و تعمیرات گیربکس تهران بسپارد تا برای خودرو شما مشکلی پیش نیاید و از خرابی این بخش از خودرو تا حد قابل توجهی پیشگیری شود.تعمیر گیربکس هیوندا

چه نوع روغن گیربکسی مناسب است؟

به عنوان مثال روغن گیربکس مناسب خودروهای اتوماتیک از روغن گیربکس مخصوص خودروها با دنده دستی متفاوت می باشد. در صورتی که جعبه دنده خودرو شما از نوع CVT می باشد باید غیر از روغن مخصوص برخی از افزودنی ها را نیز به گیربکس خود اضافه نمایید.تعمیر گیربکس هیوندا

نکات مهم در رابطه با تعویض روغن‌گیربکس

همواره توصیه می شود هر چند وقت روغن گیربکس خودروی خود را بررسی کنید و در صورت کم یا فرسوده شدن نسبت به تعویض روغن اقدام نمایید. هنگام تعویض روغن موتور می توانید از تعمیرکار بخواهید تا روغن گیربکس خودروی شما را نیز مورد بررسی قرار دهد. این کار چند دقیقه بیشتر وقت نمی گیرد.

احتمال کم شدن روغن گیربکس نشتی می باشد و این نوع روغن هرگز نمی سوزد. باگذشت زمان روغن گیربکس کارایی خود را از دست خواهد داد و خرابی دیگر قطعات را به دنبال خواهد داشت.تعمیر گیربکس هیوندا

درباره گیربکس و انواع آن هر سوالی که داشتید از ما بپرسید. مرکز تعمیرات تخصصی گیربکس تهران یک مرکز تعمیرات و فروش گیربکس است که با انواع خدمات منحصربه‌فرد خود در خدمت شما است. مرکز ما خدمات مختلفی را برای مشتریان خود در نظر گرفته است که شامل تمامی موارد مربوط به تعمیرات و البته فروش گیربکس است.

تست و عیب‌یابی گیربکس خودرو شما اولین مرحله خدمت‌رسانی متخصصان ما در مرکز تخصصی تعمیرات گیربکس تهران است. در ضمن باید اشاره کنیم که تمامی ابزار و امکانات مورد استفاده در مرکز ما ‌به روز بوده و از پیشرفته‌ترین فناوری روز بهره می‌برند.

علاوه بر انواع خدمات درباره گیربکس که توسط ما و در تعمیرگاه گیربکس تهران ارائه می‌شوند، برخی از خدمات هم وجود دارند که از طریق فضای آنلاین خدمت مشتریان عرضه می‌گردند ، رزرو نوبت از طریق واتس‌اَپ.
برای سریع‌تر و راحت‌تر بودن پروسه رزرو وقتِ تعمیرگاه، شما عزیزان می‌توانید از طریق واتس‌اَپ اقدام کنید. در هر زمانی که اقدام به رزرو نوبت کنید، همکاران ما بلافاصله نسبت به پاسخ‌گویی اقدام کرده و وقت مد نظر شما را برای مراجعه به تعمیرگاه هماهنگ می‌کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.