تعمیر گیربکس اتوماتیک شما می‌توانید با رعایت چند مورد و اصلاح روش استفاده از خودرو، طول عمر و مدت انجام سرویس گیربکس اتوماتیک را حدوداً تا 200% افزایش دهید.

گیربکس اتوماتیک

1. مراقب چراغ قرمزها باشید!

غالباً استفاده کنندگان از خودروهای دنده اتوماتیک، هنگامی‎که به چراغ قرمز می‌رسند، دنده خودرو را از حالت D به حالت P تغییر می‌دهند. این یک رفتار اشتباه است. در صورتی‌که توقف خودرو کمتر از 2 دقیقه باشد، نباید دنده آن را تغییر دهید؛ زیرا استهلاک تغییر دنده بیش از نگه داشتن درجای آن هست. در صورتی‌که به هر دلیل خواستید دنده را از حالت D بیرون آورید، آن را به حالت N ببرید.

2. ترافیک، حرکت، ایست، حرکت

در ترافیک‌هایی که بیش از 15 دقیقه زمان رانندگی شما را خواهند گرفت، می‌بایست دنده را به حالت دستی تغییر داده و آن را در دنده 1 قرار دهید تا با سرعت گرفتن اندک خودرو، دنده مداماً بین حالت 1 و 2 تغییر نکند.

3. وزن ماشین شما برای چرخ دنده‌ها سنگین است

اگر خودرو را(مخصوصاً در سربالایی‌ها) پارک می‌کنید، باید مراحل زیر را دنبال کنید:
ابتدا ترمز دستی را در حالتی که دنده روی N هست بالا بکشید.
سپس پایتان را از پدال ترمز بردارید و بگذارید کمک فنر‌ها باز شوند و یا خودرو حرکت خود را انجام دهد و کاملاً از ثبات خودرو مطمئن شوید.
در پایان دنده را از حالت N به P تغییر حالت دهید.

4. دنده دستی با اتومات واقعاً فرق دارد

با توجه تفاوت عمده سیستم گیربکس اتوماتیک و دستی، باید بدانید که توصیه شده به‌هیچ‌وجه در حالی که خودروی شما در حال حرکت است، حالت دنده آن را از N به D یا R تغییر ندهید. برای تغییر دنده می‌بایست خودرو کاملاً متوقف شده باشد و پا به صورت کامل بر پدال ترمز فشرده شده باشد.

5. نحوه راندن، تاثیر مستقیم بر عمر گیربکس دارد

غالب گیربکس اتوماتیک برای راندن خودرو در درون شهر و رانندگی با سرعت و شتاب نرمال طراحی شده اند. لذا می‌بایست سرعت و میزان فشار بر پدال گاز میزان متناسبی داشته باشد. به این منظور سعی کنید در هنگام رانندگی میزان ثابتی از فشار بر پدال گاز را داشته باشید.

معرفی کلی جعبه گیربکس

جعبه دنده یا گیربکس بخش مهمی از خودرو است که تصور خودرو بدون آن غیرممکن به‌نظر می‌رسد. نیروی تولید شده توسط موتور خودرو به کمک گیربکس یا جعبه دنده به چرخ‌های ماشین منتقل می‌شود؛ درواقع جعبه گیربکس وظیفه‌ تنظیم و کنترل گشتاور تولید شده توسط موتور را برعهده دارد. جعبه دنده که با نام گیربکس نیز در عموم مردم یاد می‌شود، به دو نوع گیربکس دستی و گیربکس اتومات یا خودکار دسته‌بندی می‌­شود که هر چه به خودروهایی با تکنولوژی جدیدتر نگاه می­‌کنیم، تمایل خودروسازها و خریداران خودرو به سمت گیربکس اتومات به دلیل راحتی کار با آن بیش­تر می‌شود.

البته باید به این مسئله دقت داشت که بازده جعبه دنده­‌های دستی چیزی حدود 90 درصد است؛ زیرا بیشتر زمان خودرو به انتقال قدرت مستقیم می­‌گذرد. از این نکته نیز نباید گذر کرد که هزینه ساخت و نگهداری جعبه دنده اتومات بیشتر از حالت دستی است؛ از همین رو خودروهای ارزان‌قیمت اکثرا از جعبه گیربکس دستی بهره‌مند هستند.

ناگفته نماند که در خودروهای پیشرفته نوع جدیدی از جعبه دنده وجود دارد که با نام سیستم انتقال قدرت پیوسته متغیر یا CVT شناخته می‌شود و عملکرد بهتری نسبت به دو نوع گیربکس دیگر دارد. در ادامه با همراه ‌مکانیک همراه شوید تا در مورد گیربکس خودرو اطلاعات بیشتری کسب کنید.

گیربکس خودرو چه وظایفی دارد؟

همان­‌طور که در بخش­‌های قبلی اشاره شد، جعبه گیربکس بخشی از خودرو است که وظایف مهمی برعهده دارد. البته مهم‌­ترین و اصلی‌­ترین وظیفه گیربکس، تغییر دور موتور و گشتاور است که این دو مسئله، پیوسته و به هم مرتبط هستند. گیربکس بخش­ی است که می‌­تواند گشتاور مناسب را با توجه به نیاز راننده به چرخ‌ها منتقل کند.

هنگامی که خودرو درجا کار می‌کند جعبه دنده از انتقال نیرو به چرخ‌ها جلوگیری کرده و مانع از حرکت خودرو می‌شود. همچنین در سراشیبی‌ها برای این‌که سرعت خودرو از کنترل خارج نشود با کم کردن دور موتور و گشتاور مانع از افزایش سرعت خودرو می‌شود.

فکر کنم تا به حال از اهمیت بالای جعبه دنده با همان گیربکس پی برده باشید اما این تمام ماجرا نیست و تا از همه چیز در مورد جعبه گیربکس خودرو اطلاع نداشته باشید نمی­توانید بگویید این بخش از خودرو چقدر حائز اهمیت هست.

جلوگیری از سرعت ناخواسته !

شاید برای شما پیش آمده باشد که در سراشیبی­‌های تند احساس خطر کنید اما باید بگوئیم اگر جعبه دنده­ای در خودروها نبود دیگر احساس خطری برای شما پیش نمی­آمد زیرا شک نکنید هیچ خودرویی به­راحتی از سراشییبی­ها نمی­توانست عبور کند و برای خود و سایر خودرو خطرات زیادی را تحمیل می­کرد.

دلیل کارآمدی جعبه دنده در سراشیبی این است که با افزایش اینرسی، جعبه دنده به­صورت خودکار نقش ترمز را به خود می­گیرد و با کاهش سرعت از بروز حوادث تا حد امکان جلوگیری می­کند.

حرکت خودرو به جهت جلو و عقب

فکر کردن به خودرو و وسیله نقلیه­ای بدون امکان حرکت به عقب غیرممکن هست. فرض کنید در خیابانی شلوغ جا پارکی پیدا کردید و تنها راه پارک کردن، پارک دوبل هست. همین مثال کافیست تا از مهم بودن حرکت به جهت عقب خودرو پی ببرید.

یکی دیگر از وظایف جعبه گیربکس خودروها، تعیین جهت حرکت خودرو به جلو یا عقب هست. برای این­کار در قدیم تحقیق به علم آمد و هنوز هم نتوانستند برای حرکت به جهت عقب با چرخش موتور، بتوانند این کار را انجام دهند. از همین رو هست که این عمل وظیفه جعبه گیربکس خودرو هست. البته که این وظیفه جعبه گیربکس فقط برای خودروها نیست و طبق قوانین بین ­المللی هر وسیله نقلیه ­ای که بیشتر از 400 کیلوگرم وزن داشته باشد باید توسط جعبه دنده خود، دنده عقب را به­کار بگیرد.

درجا کار کردن موتور

 در مواقعی که خودرو هیچ حرکتی ندارد، برای اینکه موتور خودرو روشن بماند، جعبه گیربکس مدار قدرت را از خطوط انتقال قدرت قطع می­کند و همین موضوعی­ست که باعث می­شود موتور درجا کار کند.

وظیفه بخش­های مختلف یک جعبه گیربکس

خیلی ­ها با توجه به اینکه بیشتر با دنده نسبت به سایر بخش­های یک جعبه گیربکس کار دارند، فکر می­کنند همان دنده هست که با اسم جعبه گیربکس یاد می­شود. اما به این شکل نیست و یکی از اجزای تشکیل دهنده جعبه گیربکس دنده هست. در این بخش سعی داریم شما را با اجزای تشکیل دهنده یک جعبه گیربکس آشنا کنیم و به شرح وظایف هریک از اجزا بپردازیم پس در ادامه نیز با همراه مکانیک همراه شوید.

دنده؛ مهمترین بخش یک جعبه گیربکس دنده هست و تمامی راننده­های جهان با این بخش از جعبه گیربکس آشنایی کامل دارند. وظیفه دقیق این بخش مهم، تغییر دور گشتاورها با توجه به تغییر دنده هست که در جعبه گیربکس­های اتومات و دستی کمی فرق دارد و در بخش­های بعدی به این تفاوت­ها اشاره می­شود.

بخش­های دیگر نیز اهمیت زیادی دارند

بخش دیگر اجزای تشکیل دهنده یک جعبه دنده، دنده برنجی هست. این بخش وظیفه هماهنگی بین دور گشتاور و دنده را دارد و به­طور خلاصه می­توان گفت نتیجه این هماهنگی تسریع در تعویض دنده هست.

خار موشکی بخشی هست که کمتر از دنده و دنده برنجی در بین عموم نامش برده می­شود اما بخش حائز اهمیتی هست. این بخش وظیفه نگه داری و جلو بردن دنده برنجی را دارد و با عدم کارایی درست، امکان دارد کل جعبه دنده را دچار مشکل بکند.

آخرین بخش کلی از یک جعبه گیربگس، مته ساچمه ماهک می­باشد. این بخش وظیفه دارد تا از بیرون زدن دنده در هنگام حرکت جلوگیری کند.

گیربکس دستی

در زمان­های نه چندان دور، سوخت کمتر جعبه گیربکس­های دستی نسبت به اتوماتیک، خود عاملی قوی بود تا بیشتر عموم به سمت جعبه دنده دستی بروند. البته عوامل دیگری مانند پیدا نشدن مکانیک حرفه­ای برای تعمیر جعبه گیربکس اتوماتیک نیز بود.

البته دیگر آن دوران گذشته است و با توجه به پیشرفت تکنلولوژِی نه تنها دیگر میزان سوخت گیربکس دستی همیشه کمتر از اتوماتیک نیست، بلکه مکانیک­های حرفه­ای برای جعبه گیربکس اتوماتیک نیز در تمامی شهرها وجود دارد.

 

مهم­ترین دلیل برای آزاردهنده بودن جعبه گیربکس دستی این هست که برای توفق کامل خودرو راننده باید پدال کلاچ را تا انتها نگه دارد و دنده را در وضعیت خلاص قرار دهد تا خودرو خاموش نشود. شاید این مسئله برای کسانی که در شهرهای خلوت زندگی می­کنند اذیت کننده نباشد اما برای افرادی که در کلان­شهرها زندگی می­کنند و همیشه با ترافیک سروکار دارند بسیار اعصاب­خورد کن هست. البته که این کلاچ گرفتن­های متعدد باعث می­شود سوخت خودرو برخلاف باورهای افراد در قدیم، بیشتر از خودروها با جعبه گیربکس اتومات صرف شود.

گیربکس خودکار

البته که مصرف سوخت پایین­تر گیربکس اتومات در تمامی زمان­ها نیست و در مواقعی مانند سرعت ثابت، این گیربکس دستی هست که میزان مصرف سوخت پایین­تری دارد. اما در کل باید بگوییم برنده این جدال گیربکس خودکار هست. در اکثر خودروهای اتومات، تعداد دنده­های آن نسبت به خودرویی هم رده اما با جعبه گیربکس دستی بیشتر هست؛ این مسئله به دلیل انتقال قدرت یکسان به چرخ­ها در دور موتور پائین­تر هست که نتیجه این کار، سوخت استفاده شده کمتر هست.

مقایسه جعبه گیربکس اتومات و جعبه گیربکس

هرچه به جلوتر می­رویم استفاده خودروهای مدرن از دنده CVT بیشتر می­شود و پیش­بینی می­شود تا چند سال دیگر بازار خودرو را ازآن خود کند. رانندگی با جعبه گیربکس اتوماتیک و CVT کاملا مشابه هست اما عملکرد این دو کاملا متفاوت هست. برای حرکت در هر دو نوع جعبه دنده نیاز به کار خاصی نیست و کافیست دنده را در حالت D بگذارید و شروع به حرکت کنید. البته این میزان سوخت پائین­تر CVT هست که به چشم می­خورد و در بخش آخر به آن اشاره خواهیم کرد.

 

گیربکس CVT

این جعبه­ دنده جدید، عملکرد بهتری در مقایسه با جعبه گیربکس دستی و اتومات داشته است. می­توان گفت در هنگان رانندگی با جعبه گیربکس CVT انگار با گیربکسی از بی­نهایت دنده در حال رانندگی هستید. مهم­ترین نکته مثبت این جعبه گیربکس، میزان مصرف سوخت هست. CVT با توجه به قدرت پیشرانه و گشتاور چرخ­ها، بهترین حالت را برای استفاده کمتر از سوخت بکار می­گیرد تا بهترین نتیجه را برای راننده حاصل کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.