تعمیر و تعویض گیربکس

تعمیر یا تعویض گیربکس اتوماتیک؟

تعمیر یا تعویض گیربکس اتوماتیک؟

تعمیر یا تعویض گیربکس؟ اتوماتیک کدام بهتر است؟

تعمیر یا تعویض گیربکس اتوماتیک؟ شما کدامیک را انتخاب می کنید؟. گیربکس اتوماتیک، یکی از مهمترین بخش های خودروی شما می باشد.

این بخش وظیفه ی تعویض دنده در خودروی شمارا به عهده دارد و به چرخ ها اجازه می دهد تا در سرعت ها و قدرت های مختلف حرکت کنند.

تعمیر و بازسازی گیربکس اتوماتیک می تواند خودرو را به بهینه ترین شرایط عملیاتی خود برگرداند. در اینجا ما علائمی را بیان می کنیم که نشان می دهد گیربکس خودروی شما نیاز به تعمیر و یا تعویض دارد:

– بوی سوختگی از گیربکس خودروی شما به مشام می رسد

– گیربکس خودروی شما روغن ریزی دارد

– چراغ چک خودروی شما روشن است

– گیربکس خودروی شما صدای غیر عادی تولید می کند

– تعویض دنده خودروی شما با مشکل مواجه است

با وجود اینکه تعمیر و بازسازی گیربکس اتوماتیک در اغلب موارد و در همه ی کشورها امری پرهزینه و گران محسوب می شود اما در مقایسه با خرید یک گیربکس جدید بسیار ارزان تر است.

دلیل این امر این است که در تعمیر و بازسازی تنها قطعات معیوب تعویض می گردد اما در تعویض شما مجبورید هزینه تمام اجزای گیربکس را بپردازید.

اگر مشکل گیربکس در مراحل اولیه تشخیص داده شود شما می توانید با هزینه ی اندک جان تازه ای به خودروی خود ببخشید. تعمیر گیربکس چه از نوع دستی و چه از نوع اتوماتیک باعث می شود خودروی شما در بهینه ترین حالت کار بکند.

Tricks to Get Your Transmission Back in Working Order – CarNewsCafe

 

همچنین تعمیر گیربکس اتوماتیک نسبت به تعویض آن سازگاری بیشتری با محیط زیست دارد. در تعمیر شما هر آنچه که موجود هست را تعمیر میکنید در حالیکه در تعویض شما گیربکس قدیمی و دراصطلاح گیربکس سوخته را به طور کامل دورمی اندازید.

بازسازی گیربکس اتوماتیک باعث کاهش تولید ضایعات می شود. این امر باعث کاهش استفاده از منابع طبیعی می شود که در تولید قطعات جدید بکار می روند.

گیربکس اتوماتیک آسیب دیده عملکرد خودروی شما را با مشکل مواجه خواهد کرد. تعمیر و بازسازی گیربکس اتوماتیک باعث می شود:

-کنترل بهتری روی خودروی خود داشته باشید

-تعویض دنده ها به نرمی انجام شود

-گیربکس شما روغن ریزی نداشته باشد

-به هیچ عنوان هنگام تعویض دنده ها تکان و پرش احساس نکنید

 

 

یک مزیت بزرگ تعمیر و بازسازی گیربکس اتوماتیک نسبت به تعویض آن این است که شما بعد از پایان یافتن عملیات تعمیر و بازسازی گیربکس از سالم بودن و کیفیت تک تک قطعات و اجزای داخلی گیربکس اطمینان حاصل می کنید

اما زمانیکه گیربکس خودروی خود را تعویض می کنید از کیفیت و سلامت قطعات و اجزای داخل آن اطلاع درست و دقیقی ندارید و ممکن است پس از مدت کوتاهی مجددا گیربکس شما دچار مشکل شود.

علائمی که نشان می‌دهد گیربکس شما در حال خرابی است

احتمالا آخرین چیزی که می خواهید بشنوید این می باشد که گیربکس ماشین تان نیاز به تعمیر دارد یا در حال خرابی است. اما نادیده گرفتن یک مشکل در همان اوایل، تنها احتمال بروز مشکلات و هزینه بیشتری را موجب میشود.

وقتی پای حرکت کردن ماشین شما در میان باشد، گیربکس شما یکی از مهم ترین بخش های آن است. بدین معنا که تعمیر و نگهداری منظم و توجه به نشانه هایی که می‌گوید ممکن است گیربکس شما مشکلی داشته باشد، ایده خوبی است.

گیربکس شما چه کاری انجام می دهد؟

به بیان ساده، گیربکس شما به انتقال قدرت تولید شده در موتور به چرخ های خودروی شما کمک می کند. چرخ دنده این کار را با کنترل اینکه خودروی شما در چه دنده ای است و اینکه آیا گیربکس شما اتوماتیک یا دستی است، انجام میدهد.

همچنین شبیه به موتور خودروی شما است از این لحاظ که در آن از روغنی برای روان سازی قطعات فلزی که در داخل گیربکس کار می کنند استفاده می شود.

روغن گیربکس به کاهش اصطکاک و حتی جلوگیری از گرم شدن بیش از اندازه کمک می کند. در هنگام تعمیر و نگهداری بطور منظم، باید به قطعات گیربکس و همچنین وضعیت روغن گیربکس، دقت کنید.

علائم نشان دهنده خرابی گیربکس خودروی شما

دانستن اینکه چه نشانه هایی به مشکل در گیربکس اشاره می کند میتواند به اجتناب از تعمیرگیربکس به شکلی که گویی بازسازی شده، کمک کند.

در هنگام پی بردن به هر یک از این علائم، علاوه بر برنامه تعمیر و نگهداری منظم توصیه شده در زیر، بردن ماشین تان نزد یک مکانیک ، در دراز مدت میتواند به ماشین و کیف پولتان کمک کند.

صداهای جدید و عجیب از زیر کاپوت

صداهای زیادی-هم خوب هم بد- هستند که از ماشین شما می آیند. دانستن اینکه کدام یک از آنها برای ماشین شما طبیعی است، مهم است به این ترتیب اگر صدا تغییر کند، میتوانید آنرا متوجه شوید.

هر صدای جدیدی که قبلا آنرا نشنیده بوده اید، باید جدی گرفته شود، بخصوص اگر صدای مداوم، وزوز یا صدای دنگ از زیر کاپوت خودروی شما باشد. بسته به اینکه چه نوع گیربکس ای دارید، صدای احتمالی، متفاوت است.

احتمالا از گیربکس اتوماتیک صدای همهمه، وزوز یا صدای ناله میشنوید. در گیربکس دستی، صدای دنگ مکانیکی بیشتر نشان دهنده خرابی گیربکس به زودی زود می باشد.

What is a Powertrain Warranty? (with pictures)

دشواری در تغییر دنده یا در دنده ماندن

اگر در تغییر دنده مشکل داشته باشید، یا ماشین در دنده مانده باشد، نه تنها رانندگی را برای شما سخت میکند بلکه نشانه‌ی بدی برای گیربکس شماست. به سادگی مشکل میتواند

از مایع گیربکس شما یا بطور جدی از خرابی مکانیکی داخلی باشد. هر کدام از این گزینه ها که باشد، اگر بررسی نشود هنوزهم می‌تواند آسیب جدی وارد کند.

تاخیر در هنگام تغییر دنده

اگر گیربکس شما دستی است و متوجه تاخیر در هنگام تلاش برای تغییر دنده میشوید، نشانه‌ی حتمی از این است که باید گیربکس را تعمیر کنید.

از طرف دیگر، اگر گیربکس تان اتوماتیک است و در هنگام تعویض دنده متوجه‌ی تاخیر می‌شوید، همان نشانه است. در هردو صورت، بردن ماشین تان نزد مکانیک در اسرع وقت، برای جلوگیری از آسیب بیشتر، ایده‌ی خوبی است.

نشت روغن گیربکس

گیربکس شما دقیقا مثل موتور تان، یک سیستم بسته است و نشت روغن گیربکس، مثل دیدن نشت روغن موتور در زیر ماشین شما نشان دهنده یک مشکل است.

اگر گیربکس شما سطح روغن کافی نداشته باشد، برای قطعاتی که در داخل گیربکس شما کار می‌کنند، ریسک سایش و آسیب بیشتر و همچنین خطر گرم شدن بیش از اندازه گیربکس شما به دلیل گرمای اضافی تولید شده از اصطکاک، وجود دارد.

صدای اضافی در دنده خلاص

به ماشین خود قبل از تغییر دنده وهنگامیکه در دنده خلاص است، توجه کنید. اگر متوجه هر نوع صدای عجیب و غریبی شوید، می تواند نشان دهنده مشکلی در گیربکس باشد.

در ابتدا، می‌تواند تنها به روغن گیربکس جدیدی نیاز باشد اما بی توجهی به آن برای مدت زمان خیلی طولانی، می‌تواند منجر به خرابی گیربکس شود.

Transmission Repair El Paso, TX | Advanced Auto Service Center

چرخ دنده های لغزنده

اگر چرخ دنده های ماشین تان لغزش داشته باشد، میتواند موجب لغزش غیرمنتظره در دنده یا سختی در رفتن به دنده مناسب شود.

این یک مشکل امنیتی جدیدی در هنگام رانندگی با ماشین تان به شمار می‌رود. ممکن است مجبور شوید پدال ترمز یا گاز را برای حفظ کنترل ماشین تان محکم فشار دهید.

در این مرحله، مشکلات ماشین تان بیشتر از تنها یک مسئله امنیت شما و ماشین تان است- بلکه همچنین خطر امنیتی برای رانندگان دیگر در اطراف شما، است.

در پایان با دانستن این فواید از تعمیر و بازسازی گیربکس اتوماتیک شما می توانید یک انتخاب خوب و آگاه بین تعمیر گیربکس یا تعویض آن داشته باشید.

 

 

مرکز تعمیرات تخصصی گیربکس تهران با کادری مجرب و متخصص و همچنین با در اختیار داشتن تجهیزات مدرن اقدام به تعمیر و بازسازی گیربکس اتوماتیک خودروی شما می کند.

تعمیر و بازسازی گیربکس اتوماتیک در مرکز کتی مطابق با آخرین استانداردهای بین المللی و کاملا مکانیزه توسط دستگاه های شبیه ساز انجام می شود.

شما می تواند با ورود به سامانه نوبت دهی آنلاین کتی زمان مناسب حضور خود جهت انجام تعمیر یا سرویس های دوره ای را انتخاب کرده

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.