Discount Transmission Service | Philadelphia, PA

تعمیر گیربکس 206

برای تعمیر گیربکس در ابتدا گیربکس اتوماتیک را از خودرو جدا میکنیم. زمانی که گیربکس اتوماتیک از خودرو جدا شد. قسمت ویدیو کانورتور رو از روی جدا میشود تا بتوانیم قسمت های دیگر گیربکس اتوماتیک رو از اون حدا کنیم.

در ابتدا مجموعه پوسته کلاچ را باز میکنیم. در ابتدا پیچ های ستاره ای که روی صفحه بسته شده را باز کنیم.

در این قسمت روغن پمپ پژو ۲۰۶ رو میبینید که لازم نیس باز بشود. در این هنگام با یک ضربه کوچیک به زیر پوسته، میتوانیم آن را جدا کنیم.تعمیر گیربکس 206

پس از باز کردن پوسته کلاچ، قسمت هایی قابل مشاهده است که شامل اویل پمپ، دنده واسطه و مجموعه دیفرانسیل است. در این قسمت دنده واسطه نیرو را از اویل پمپ میگیرد و به دیفرانسیل میدهد و از طریق پولوس ها به چرخ ها میرسد.

برای اینکه بتوانیم اویل پمپ را باز کنیم باید از آچار ستاره ای استفاده کنیم.تعمیر گیربکس 206

پس از جدا کردن اویل پمپ شما میتوانید ورودی روغن را بر روی آن مشاهده کنید. در این قسمت یک آهنربا نیز وجود دارد. این آهنربا برای جدا کردن قسمت های فلزی و براده هایی که بر اثر اصطکاک دنده ها در روغن به وجود آمده وجود دارد.

در ادامه مجموعه دیفرانسیل که شامل ترامبیل و دنده های هرز گرد و دنده های پلوس رو مشاهده کنید. در این مدل دنده کیلومتر نیز وجود دارد که در ویدیو به راحتی قابل مشاهده است.

این سنسور کیلومتر در گیربکس و مقابل دنده قرار گرفته که میتواند کیلومتر طی شده را به راحتی اندازه گیری کند.تعمیر گیربکس 206

در قسمت بعد یک بولبرینگ بزرگ وجود داره، زمانی که ترامبیل در حال چرخش است به ان فشار زیادی قرار میگیرد. که معمولا لزومی به باز کردن این بولبرینگ نیست، ولی در صورتی که حتما برای تعمیر گیربکس باید باز شود میتواند از ابزاری به نام بلبرینگ کش استفاده کرد.

Transmission Rebuild • George's Transmission Repairs in Seattle

 

هزینه تعمیر گیربکس های دستی

 

گیربکس های دستی نسبت به گیربکس های اتومات ساختار ساده تری دارند. سیستم گیربکس های دستی را می توان به سه بخش کلی تقسیم بندی کرد.

بخش سر دنده، بخش جعبه دنده و بخش کلاچ خودرو. وقتی صحبت از خرابی گیربکس های دستی می شود، ممکن است این خرابی به هر کدام از این سه بخش برگردد.

هزینه تعمیر گیربکس نیز با توجه به اینکه کدام بخش دچار خرابی شده باشد مقادیر متغیری می تواند داشته باشد.تعمیر گیربکس 206

.

نوع خرابی این بخش ها نیز اهمیت دارد. برای مثال اگر بخواهیم به جعبه دنده بپردازیم باید بگوییم که اجزای اصلی جعبه دنده را چرخ دنده ها و محور جعبه دنده تشکیل می دهد.

این اجزاء از جنس چدن و فولاد هستند و به همین خاطر ممکن است به مرور زمان دچار خوردگی و زنگ زدگی شوند یا بر اثر فشارهای غیرطبیعی بشکنند.

خرابی این اجزاء می تواند هزینه بالایی را به راننده خودرو تحمیل کند. به همین خاطر هرگاه احساس کردید که سیستم تعویض دنده خودروی شما به درستی عمل نمی کند بهتر است

سریعا به تعمیرکار مراجعه کنید و اصلا نگران هزینه تعمیر گیربکس نباشید. زیرا این هزینه نسبت به خسارتی که امکان دارد در آینده ببینید بسیار ناچیز است.تعمیر گیربکس 206

هزینه تعمیر گیربکس
هزینه تعمیر گیربکس
هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک

 

گیربکس اتوماتیک به طور کلی ماهیتی شبیه به همان گیربکس دستی دارد، با این تفاوت بزرگ که در این نوع گیربکس، یک کامپیوتر داخلی داریم که به کمک سنسور، فرمان تعویض دنده را ارسال می‌کند.

در صورتی که خرابی گیربکس اتوماتیک، مربوط به کامپیوتر یا سنسور آن شود، هزینه کمتری به مالک خودرو تحمیل می‌شود، اما خرابی مربوط به چرخ دنده‌های گیربکس اتوماتیک، پرهزینه‌تر خواهد بود.

به هر ترتیب برای تخمین میزان هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک نیز باید ابتدا عیب‌یابی آن صورت گرفته و با توجه به دامنه قیمت قطعات در روز و سطح دستمزد کارشناس فنی خودرو، مبلغ هزینه تعیین شود.تعمیر گیربکس 206

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.